Aktualności

KOD DO ROZWOJU – rekrutacja Szkół

01-03-2016

Serdecznie zapraszamy lubelskie Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz Uczelnie do udziału w projekcie „Kod do Rozwoju”.

W ramach przewidzianych działań proponujemy Szkołom i Uczelniom bezpłatne warsztaty dla Młodzieży/Studentów, które dotyczyć będą zmian na rynku pracy, strategicznych kierunków rozwoju Miasta Lublin w kontekście zmieniającego się rynku, rozwoju gospodarki, zawodów przyszłości i umiejętności, jakie młodzi ludzie winni zdobywać, by Lublin był miastem konkurencyjnym, atrakcyjnym jako rynek pracy dla ludzi młodych.

Planujemy, że w każdej Szkole/Uczelni objętej wsparciem odbędzie się cykl spotkań dla dwóch klas/grup według schematu:

1 spotkanie – 45 minut

Tematyka: Rynek pracy w Lublinie: strategiczne kierunki rozwoju miasta w kontekście zmian na rynku pracy – prezentacja, którą poprowadzi Przedstawiciel Urzędu Miasta,

2 spotkanie – 90 minut

Tematyka: Wolontariat szansą na rynek pracy: modele wolontariatu, możliwości, motywowanie, prawa i obowiązki itp. – warsztaty praktyczne prowadzone przez przedstawiciela Fundacji Sempre a Frente,

3 spotkanie – 90 minut

Tematyka: zawody przyszłości, kompetencje potrzebne na rynku pracy – kompetencje miękkie, komunikacja, współpraca w grupie, praca w zespole, motywowanie, rozwijanie kreatywności, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, umiejętności przywódcze – warsztaty praktyczne prowadzone przez przedstawiciela Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Zajęcia będą prowadzone w atrakcyjnej formie dla Uczniów/Studentów, z zachowaniem wysokiego poziomu merytorycznego przekazywanych treści. Dodatkowo, forma warsztatowa zajęć pozwoli na praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności podczas ćwiczeń i symulacji.

W celu zgłoszenia Szkoły/Uczelni prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 8 marca br. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: 508-577-881.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY