Aktualności

Integracyjne zwiedzanie Lublina !

28-11-2018

Senioralne działanie grupy samopomocowej w ramach projektu Fundacji Aktywności Obywatelskiej „Senior na CzASie” zostało zrealizowano cyklem 4 spacerów seniorów 60+ z osobami niepełnosprawnymi z naszego miasta Lublin. Pan Przewodnik pokazał często nieznaną historię miasta, zabytki, które codziennie omijamy a nie znamy ich historii i znaczenia dla miasta. Poprzez nasze działania w ramach grupy senioralnej zachęcaliśmy seniorów, ale także osoby niepełnosprawne do aktywności, wychodzenia z domu aby zobaczyć i posłuchać jakie zmiany zachodzą w naszym mieście. Nasze spacery odbyły się według programu:

Lublin wielokulturowy:

I – spacer 7.11.2018r

Plac Litewski, obiekty wokoło Krakowskiego Przedmieścia, deptak ul. Narutowicza, Kościół p.w. M.B Zwycięskiej, Teatr Osterwy

II- dzień 8.11.2018r.

Nowy Ratusz, Pałac Tarłów, Brama Krakowska, zwiedzanie Muzeum Miasta Lublin, spacer uroczymi zaułkami Starego Miasta

III- dzień 9.11.2018r.

Zwiedzanie Archikatedry p.w. Św. Jana Chrzciciela, Wieża Trynitarska, Teatr Stary zespół klasztory o. Dominikanów w sercu miasta , Stary Ratusz i okoliczne kamienice

IV- Przejście Uliczkami starego miasta Brama Grodzka na wzgórze Zamkowe Dziedziniec Donżon.

Panorama Lubelska Lublin jest miastem wielokulturowym, dzięki takim spacerom poznajemy nasze miasto na nowo. Integrujemy i poznajemy osoby które chcą poznawać historię Lublina. Zwiedzanie pozwoliło nam poszerzyć naszą wiedzę i zobaczyć jaki nasz Lublin jest piękny i bardzo przyjaznym Seniorom.

Senioralne działanie samopomocowe zostało zrealizowane wramach projektu „Senior na CzASie!”, który jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

200 219