Aktualności

Senior na CzASie!” - powrót do wspomnień

01-04-2019

Senior na CzASie!” - powrót do wspomnień

Pomimo że projekt „Senior na CzASie!” dobiegł końca w grudniu zeszłego roku, zespół Fundacji Aktywności Obywatelskiej nie rozstał się z grupą uczestników tak aktywną i chętną do pozostania z nami. Rozpoczęło swoją działalność Centrum Aktywności Seniora i Seniorki, za nami już trzy spotkania. Tym niemniej seniorzy wracają do przeżytych chwil związanych z zakończonym projektem.

Nieocenionej dla nas motywacji do kontynuowania działań dedykowanych seniorom dostarczają nam utwory pani Hanny Kurkiewicz – uczestniczki projektu „Senior na CzASie!”, która dała się poznać jako jedna z głównych postaci będących pozytywną siłą napędową całej grupy. Pani Hanna tak opowiadała w rymach o projekcie i swoich doświadczeniach:

Początek projektu oczami pani Hanny: Senior na Czasie

Senior na Czasie w pełnej okrasie. Zwarty, gotowy do pełnej odnowy. Inspirując się wzajemnie, działamy naprzemiennie. Mamy zadania inspirujące, działając wspólnie w grupach otwartych, pewnych, odważnych w projektach zwartych. Wiele uczymy się i tworzymy z zamiarem wielkim w Naszym projekcie, dając również szanse innym seniorom, by wszystkie drzwi stały otworem. Pomysłów wiele, działań bez liku. Tworząc dla innych ochoczo i z wielkim zapałem. Pomysły różne i trochę szalone, na pewno będzie to docenione. Cała grupa razem tworzy, podział jest nawet na cztery. Tyle możliwości i zadania dla Nas do pokonania z tupetem wielkim z uśmiechem na twarzy pomysłów ciągle w naszych głowach się „waży”. Wszyscy jak jeden, są DOSKONALI, bo w naszych rękach dosłownie się „Pali”. A i opieka jest tu wspaniała, nasze PROMOTORKI bardzo przejęte, cudne wspaniałe, cierpliwość mają! Ciągle nowe zadania nam dają. Micha krzepi każdego uczestnika, w rezultacie najmniejszy problem zaraz znika. Nasza grupa jest WYJĄTKOWA silna szybka i zwarta, na wszystko nowe otwarta. Dużo serca w to wkładamy, razem wspólnie radę damy. Na pochwały jeszcze czas, MOC roboty w każdym z Nas. Więc do dzieła końcowego się Zbierajmy. Na efekty poczekajmy!! Życząc sobie życzliwości zapraszajmy:

Wszystkich GOŚCI………

Wrażenia z wycieczki: Senior na Czasie

Wycieczka do Radecznicy. Każdy senior i Seniorka na samo dobro liczy. Zbiórka rano, tuz o świcie, odliczanka murowana. Mimo, że jesteś trochę zaspana. Nasz Opiekun darek z poczuciem humoru nas Wita, a kierowca Karol, ukłon z kapelusza kunsztu dodaje, takie są poranne dobre zwyczaje. My zmarznięci nieco, bo aura się zmieniła, szukamy ciepełka w naszym ciele, więc wodę do picia ogrzejem. Moc gorąca w częściach ciała, wnet woda się ogrzała. Król Darek nową wiedzę nam wpaja i sposobem uroku rozśmiesza, czujemy się swojsko. Choć czasami postawieni do marszu jak wojsko!! Zajechaliśmy do źródełka pijemy wodę na urodę, każdy z boku na siebie zerka. W Radecznicy POKUTA zaliczona, pokonując schodów ze 130 i pokornie czekamy na wikarego w bazylice Świętego Antoniego. Modlitwy i prośby z ofiara złożone, aby się ziściły! Dla Serca i Duszy same dobre były. Na Niebie piękne słońce świeci, my wszyscy z Darkiem Królem matką do „Ulika” lecim. Gospodarstwo pasieczne, to dopiero frajda, jakiej jeszcze nikt nie raczył—a com usłyszał! A com zobaczył! Razem wszyscy dobrze się bawili, śmiali i uroki Natury w „Uliku” podziwiali. Na koniec miodem się „POSKLEJALI”. Również wszystkiego doświadczyć tu można. Dom „RELAXU” jest wskazany, dla Pani i Pana. Wychodząc z niego super zrelaksowana. Doznań tu bez liku, pogrubić, przedłużyć tu można. Byle z ostrożna!! Król matka Darek nas pilnuje i same dobre niespodzianki funduje, każdy z nas bosko się czuje. Po sutym obiedzie, dalsze doświadczenia w Zamojskich Podziemiach. Długim labiryntem i ciekawą wiedzą wszyscy się o tym dowiedzą. Podziemna trasa bastion VII nad szaniec, o twierdzy obronnej miasta Zamościa, informacja dla Nas i każdego gościa. Gdzie stoją do dziś „DZIAŁA” oraz ich historia cała. Seniorzy i Seniorki trochę zmęczeni, ale wigoru im nie brakuje, każdy z nas na następną wycieczkę się szykuje. Zaliczyliśmy wszystko, pięknie i obficie dziękując organizatorom FAO należycie, uśmiechając się „SOWICIE”. Król Darek jest niezastąpiony, prowadzi, chroni, uczy i bawi, aż do następnej wycieczki, gdy znowu nas z ochota wyprawi. 

DZIĘKUJEMY

Zakończenie projektu: „Senior na Czasie” - P O D S U M O W A N I E

Wspaniałej lekcji, dobrej zabawy w zrealizowanym planie. Smakowite, pełne wzruszeń, działań inspiracji od zadania, aż do jego realizacji. Otwierając się wszyscy na nowo, czują się w tym komfortowo. I prelegent i każdy z Nas przeżył tu wspaniały czas, programy, lekcje znakomite przywróciły pewność i Moc w Nas. Na zajęciach i w grupach pomysłów nie brakowało tyle różnych inspiracji, wspólnych tematów otwierało. Każda grupa spełniła oczekiwania naszych prowadzących, chętnie Nas w tym wszystkim wspierających. Nasze promotorki, Agnieszka i Agata, cudne i kochane, doświadczeniem wiedzą i poczuciem humoru, dodały nam odwagi i niesamowitego wigoru. I biesiady, ze wspólnym śpiewaniem, koraliki, liryki, świąteczne stroiki i poezja –- świadczy o tym, że w Seniorach jeszcze nie „AMNEZJA”. Lecz wiedza, doświadczenia, wigor, zaskakująca inspiracja i wspaniała ich prezentacja. Uczestnictwo w muzyce, w tworzeniu dzieła sztuki, w naturze i w zwiedzaniu Naszego miasta między innymi i Krakowskiej Bramy do dziś w pamięci wrażenia mamy. Fotografia wystawa i barista dla Seniorów to rzecz oczywista. Aby otworzyć Serce i Dusze- na pewno jeszcze nie raz się skuszę!! Arie operowe też były, Nasze zmysły mocno poruszyły. Przeszkoleni muzycznie, psychologicznie i prawnie, pięknie ładnie i sprawnie, My opowiadając ochoczo o sobie zabawnie. Wszystko tak się działo, dzięki funkcjonowaniu i wsparciu Fundacjo FAO. A gdy problem Cię trapi, to były zajęcia z MUZYKOTERAPII. Kasia swoją wiedzą i doświadczeniem Nas wszystkich uświadomiła. Umiejętność i jej sposób tworzenia naszą duszę i serce w ”artyzm przemienia” Twierdząc, że można uruchomić każdą cząstkę ciała i wnet powstaje „ORKIESTRA DOSKONAŁA” Każdy instrument jest prosty i niespożyty w działaniu. Wynurzając różne tony- odpływasz, czujesz relaks i jesteś szczęśliwy, odprężony i zadowolony. Już żaden problem głowy nie trapi po Kasi muzykoterapii. Dziękujemy Kasiu za „nuty” Wskazane na naszą najlepszą odmianę. Życzymy WSZYSTKIM zaangażowanym i Stowarzyszeniu FAO, aby dalej działań i inspiracji dla Seniorów i innych nigdy nie brakowało. Niech istnieje Zawsze, szczęśliwie tworząc nowe programy warte ich POWIELANIA dla kolejnego spotkania. My zaś szczęśliwi i spełnieni składamy...

PODZIĘKOWANIA MOCNO ZADOWOLENI!

DZIĘKUJEMY