Przeskocz do treści Przeskocz do menu

BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE SENIORA !

Dotyczy projektu: Osobom starszym - bezpieczeństwo i szacunek.

Grupa seniorów pod przewodnictwem liderki Pani Jolanty Terleckiej przygotowała inicjatywę BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE SENIORA -Mój kręgosłup, która odbyła się 5 września w formie spotkania edukacyjno-warsztatowego przy ul. Montażowej 14 w Lublinie.

W spotkaniu uczestniczyło 32 osoby, w tym również osoby młode. Na zajęciach fizjoterapeutka omawiała zagadnienia dot. zdrowej i bezpiecznej aktywności fizycznej oraz jej wpływu na funkcjonowanie całego organizmu. Pokazała także seniorom proste ćwiczenia, które każdy może wykonać sam w domu aby zniwelować ból kręgosłupa albo zapobiegać jego deformacjom. Uczestnicy otrzymali dużo merytorycznej i profesjonalnej wiedzy.

Po części edukacyjno-warsztatowej był czas na integrację międzypokoleniową i wspólne spędzenie wolnego czasu. Muzyk grający na akordeonie umilał skutecznie czas uczestników spotkania. Było bardzo miło i sympatycznie.

Jak podsumowała liderka: takie zajęcia edukacyjne są bardzo ważne dla osób starszych, ponieważ wciąż poziom świadomości nt. bezpieczeństwa zdrowotnego wśród seniorów jest niski i potrzeba pracy u podstaw, a dodatkowo spotkanie miało jeszcze wymiar integracji międzypokoleniowej

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek” jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry