Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dobro zawsze wraca!

Dotyczy projektu: W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin.

Blisko sześćdziesiąt osób – członków rodzin oraz seniorek i seniorów z Lublina zgromadziło się na Gali Rodzin realizowanej przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w ramach projektu „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin”.

Gala Rodzin została zorganizowana w Międzynarodowy Dzień Rodziny, po to aby podkreślić istotną jej rolę w budowaniu społeczeństwa zaangażowanego, pełnego otwartości na potrzeby innych.

Rodziny biorące udział w Gali, to te, które zgłosiły się do projektu i aktywnie uczestniczyły w warsztatach zgłębiając tajniki pracy opartej na wolontariacie, pomocy osobom starszym, budowaniu komunikacji oraz porozumienia w rodzinie. Następnie w swoim sąsiedztwie wyszukiwały osobę starszą, która potrzebowała wsparcia. Pracowały z zapałem i z serca pomagały. Wszystko po to, aby w naszym mieście seniorzy mieli szansę na wyjście z izolacji i poczuli się bezpiecznie:

- Rodziny oddały swoje serca seniorom. Pomagają teraz, bo projekt jeszcze trwa, ale większość z nich już zadeklarowała dalsze wsparcie – podkreśla Anna Maciąg-Pazik, koordynatorka projektu, wiceprezes Fundacji Aktywności Obywatelskiej. I dodaje:

- Korzystają również rodziny. Seniorzy odwzajemniają się pieczonymi słodkościami, uśmiechem, dobrym słowem, a niektórzy z nich odbierają przyszywane wnuki i wnuczki z przedszkola czy szkoły.

Efektem projektu jest nie tylko zaopiekowany senior, ale również zjednoczona i silna rodzina. Pomocna może być w tym gra dla rodzin pn.: „W rodzinie siła”, która zaprezentowana została na Gali. Zawiera ona różne pomysły na spędzanie czasu z osobami starszymi.

Zachęcamy do posłuchania reportażu z Gali Rodzin na stronie Polskiego Radia Lublin:

https://radio.lublin.pl/2023/05/18-05-2023-piekne-zycie/

Projekt „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry