Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Konferencja prasowa na ARENA LUBLIN

Dotyczy projektu: Osobom starszym - bezpieczeństwo i szacunek.

Najpierw patrol obywatelski w drodze do stadionu Arena, następnie inicjatywa zorganizowana w formie konferencji prasowej. To zamysł seniorów – liderów, którym zależy na rozwijaniu pasji sportowych w bezpiecznej, przyjaznej formie.

Liderem inicjatywy jest Stanisław Komorski, który opowiada o samej idei wydarzenia: „Chcemy zachęcić seniorów do brania udziału w imprezach sportowych wtedy, kiedy będą czuli się bezpiecznie. Cała przyjemność bycia na imprezie sportowej to przeżycie tej atmosfery, kibicowania, zdenerwowania, okrzyków zadowolenia i niezadowolenia…”

Pan Stanisław wyraża opinie swojej kibiców seniorów z Lublina na temat bezpiecznego kibicowania: „I tego my seniorzy chcielibyśmy. Dlaczego rzadko przychodzę na piłkarskie imprezy sportowe? Bo właśnie w obawie, że spotka mnie jakaś nieprzyjemność już w czasie samego pobytu na stadionie. Powiedzmy, pół godziny przed rozpoczęciem meczu tu setki samochodów podjeżdżają jednocześnie z tłumem ludzi. Wszystko to wiruje i Ci seniorzy mają przez ten wir dostać się do Areny Lublin.”

Konferencja prasowa odbywająca się w dniu 14 listopada b.r. na Stadionie Arena w Lublinie miała na celu nagłośnienie potrzeb seniorów – kibiców i zmobilizowanie podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sportowe do zadbania o bardziej przyjazne warunki do rozwijania pasji sportowej.

Bardzo dziękujemy zarządowi Arena Lublin za gościnę, przedstawicielom Motor Lublin za obecność i mediom za zaangażowanie.

Inicjatywa została realizowana przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w ramach projektu pt.: „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek” dofinansowanego ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry