Przeskocz do treści Przeskocz do menu

O naszym projekcie w Polskim Radiu Lublin

Dotyczy projektu: W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin.

Dlaczego warto być aktywnym? Co daje wolontariat? Jakie cechy powinien mieć wolontariusz? Co dobrego może przynieść rodzinny wolontariat na rzecz samotnych osób starszych? Wsparcie rodzin poprzez zapewnienie im większego dostępu do usług opiekuńczych, specjalistycznego poradnictwa oraz terapii, a także zajęć i warsztatów rozwijających kompetencje komunikacyjne i wychowawcze – to najważniejsze cele projektu pn. „W rodzinie siła!”. Jak wyglądają warsztaty dla rodzin w ramach projektu prowadzone przez Fundację Aktywności Obywatelskiej z Lublina - w reportażu " My Rodzice" Pani Redaktor Magdaleny Lipiec-Jaremek w Polskim Radiu Lublin.

https://radio.lublin.pl/2022/11/08-11-2022-my-rodzice/

Rodzina ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju zarówno społeczeństwa, jak i jednostek. Dlatego tak istotne jest zapewnienie wsparcia rodzinom doświadczającym kryzysów, borykającym się z konfliktami czy trudnościami komunikacyjnymi.

Jak im współcześnie zapobiegać opowiadają trenerki działań i koordynatorki projektu Anna Maciąg-Pazik, Monika Dominik, Agnieszka Wojnarska.

Projekt „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry