Miejski Aktywator Młodzieżowy (MAM) to program mikrograntów, dzięki któremu młodzież w wieku od 13 do 26 roku życia może uzyskać finansowanie na projekty działań społecznych i obywatelskich oraz promujących wartości europejskie w Mieście Lublin.
Jakie projekty mogą być realizowane w ramach MAM?
W ramach MAM 2025 mogą być realizowane projekty o tematyce społecznej i obywatelskiej. W tegorocznej edycji premiujemy projekty promujące wartości europejskie.
Kto może uzyskać finansowanie?
Swoje projekty mogą zgłosić nieformalne grupy młodzieży składające się z minimum 3 osób w wieku od 13 do 26 lat. Każda z osób wchodzących w skład grupy musi mieszkać, uczyć się, studiować bądź pracować na terenie Lublina.
W jakim terminie mogą być realizowane projekty?
Projekty mogą być realizowane od 1 lipca 2025 r. do 2 grudnia 2025 r.
Jakie koszty możesz zawrzeć w swoim projekcie?
Koszty niezbędne do realizacji zaplanowanych w projekcie działań. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie. Są to na przykład: honoraria za działania merytoryczne i obsługę przedsięwzięcia dla obsługi technicznej, instruktorów prowadzących warsztaty, twórców, artystów, konferansjerów, animatorów; zakup materiałów niezbędnych do realizacji projektu; koszty wynajmu przestrzeni na potrzeby realizacji projektu; wynajem infrastruktury technicznej wraz z obsługą na potrzeby realizacji projektu; koszty promocji projektu; koszty transportu materiałów i sprzętu.
Koszty w ramach projektu mogą być rozliczane wyłącznie na podstawie faktur, faktur pro-forma, paragonów z NIP.
Jakie projekty nie mogą być realizowane w ramach MAM?
To projekty, które:
- zakładają zakup i spożywanie alkoholu i innych substancji szkodliwych;
- mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie i życie uczestników;
- mogą prowadzić do wykluczenia lub dyskryminacji, negują podstawowe wolności i prawa człowieka;
- zakładają działania o charakterze politycznym lub religijnym;
- mają charakter komercyjny.
W ramach MAM nie będą finansowane działania, które w ocenie komisji kwalifikują się do dofinansowania w ramach innych programów realizowanych przez Urząd Miasta Lublin np. Młodzież Inspiruje Dzielnice, Szkolny Budżet Obywatelski, Przestrzenie Kreatywne czy programy stypendialne.
Jakie obowiązki będzie miała każda z nieformalnych grup młodzieżowych?
Każda z grup młodzieżowych powinna wyznaczyć lidera/liderkę który/która będzie pozostawać w stałym kontakcie z Operatorem we wszystkich kwestiach dotyczących realizacji projektu. Jeśli lider/liderka nie są osobami pełnoletnimi grupa ma obowiązek wyznaczyć dodatkowo opiekuna/opiekunkę – osobę pełnoletnią, która weźmie odpowiedzialność prawną za realizację projektu.
Grupa realizująca swój projekt zobowiązana jest stosować wskazane oznakowanie graficzne na wszystkich materiałach promujących projekt.
Członkowie grupy godzą się na rejestrację przebiegu projektu (foto, audio, video) przez osoby upoważnione przez Operatora oraz Urząd Miasta Lublin, a także dowolne i nieograniczone wykorzystywanie zarejestrowanych materiałów do celów promocyjnych i organizacyjnych MAM.
Po zakończeniu realizacji projektu (do 14 dni) grupa realizująca projekt zobowiązana jest do przygotowania (wg wzoru) sprawozdania z jego realizacji, do którego dołączyć należy wszelkie materiały dokumentujące jego przebieg.
Kiedy złożyć wniosek o mikrogrant:
Wniosek można złożyć w terminie od 1.06.2025 do 16.06.2025
Złóż wniosek o mikrogrant:
Wersja polska – https://forms.gle/H78c1kdYi5NBm62u9
Wersja angielska - https://forms.gle/j6Ff479zfLdcDHEQ8
Regulamin wraz z załącznikami – nagranie w polskim języku migowym:
Część 1 – https://youtu.be/uE9xailCMGE
Część 2 – https://youtu.be/_OXZwsTh7xY
Część 3 – https://youtube.com/shorts/FDNtBXbXrQc?feature=share
Część 4 – https://youtu.be/kb_OgkmoH9E
Wniosek o mikrogrant – nagranie w polskim języku migowym: https://youtu.be/9wUSRscQqsA
Projekt jest finansowany ze środków Gminy Lublin.