Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Seniorki i Seniorzy dziennikarzami

Dotyczy projektu: Osobom starszym - bezpieczeństwo i szacunek.

Dnia 4 lipca rozpoczęły się comiesięczne warsztaty z dziennikarzami i fotograficzką. W ramach projektu „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek” każda grupa odbędzie cykl pięciu spotkań warsztatowych.

Nasi uczestnicy i uczestniczki szkolą się na dziennikarzy obywatelskich. Seniorzy wybrali profil swoich dziennikarskich zainteresowań przystępując do jednej z trzech grup multimedialnych: dziennikarsko-literackiej, fotograficzno-technicznej lub do grupy zajmującej się dramą, czyli nauką przygotowania podcastów i filmów do zamieszczania w mediach. Oprócz profesjonalnego redagowania tekstów, seniorzy uczą się obsługi profesjonalnego aparatu fotograficznego czy telefonu oraz techniki wykonywania samych zdjęć: ujęcie, obraz, obróbka zdjęcia, elementy podkreślające atrakcyjność fotografii, przyciąganie uwagi widza. Grupa dramatyczna również uczy się obsługi kamery, nagrywania dźwięku, wypowiadania się, aby stać się zarówno operatorami sprzętu, jak aktorami grającymi role w filmikach. Warsztaty prowadzą zawodowi dziennikarze oraz profesjonalna fotograficzka. Czekamy na efekty szkolenia wzbogacone o niewyczerpaną kreatywność uczestników warsztatów.

Czym się staną Senioralne Media Obywatelskie? To zależy od uczestników projektu. To seniorzy biorący udział w warsztatach dziennikarskich będą współtworzyć treści pomocne seniorom. W najbliższym czasie skupią się na zagadnieniu pojętego bardzo szeroko bezpieczeństwa. Senioralne Media Obywatelskie to strona www.osobomstarszym.pl oraz profile w mediach społecznościowych: "osobomstarszym" oraz "Fundacja Aktywności Obywatelskiej". Seniorzy bardzo chętnie podjęli wyzwanie, a najbardziej wymagające zajęcia z dramy cieszą się największym zainteresowaniem, co zaprzecza stereotypowi seniora, który z obawą podchodzi do nowinek technicznych.

Projekt „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek” jest dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry