Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Słowa, które mają znaczenie!

Dotyczy projektu: Kierunek Włączenie - Seniorki i Seniorzy są wśród nas.

Dnia 12 lipca 2022r. o godz.15 w Nowym Lotosie przy ul. Montażowej 14 w Lublinie odbyło się międzypokoleniowe spotkanie. Celem było podkreślenie wagi słów, które tak często giną w wirtualnym świecie oraz pokazanie, jak duże znaczenie ma to co wypowiadamy i piszemy.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane utwory własne seniorów, dorosłych i młodzieży. Obecni uczestnicy i uczestniczki inicjatywy wsłuchiwali się w aktorsko przedstawione utwory prozatorskie, jak też w poezję rymowaną lub zapisaną wierszem białym, poważną, refleksyjną, nostalgiczną i komiczną.

- Było ciekawie i twórczo. Prowadziłyśmy warsztaty z tworzenia wierszy oraz zorganizowałyśmy kalambury słowne – podkreślają Hanna Kurkiewicz oraz Lucyna Grabowska, współorganizatorki spotkania.

- Uwrażliwiłyśmy na słowa, bo słowa mogą nas uskrzydlać, ale też ranić. Przy okazji warsztatów mówiłyśmy o przemocy psychicznej wobec osób starszych często ukrytej w czterech ścianach - opowiadają Grażyna Wrońska i Maria Mazur, odpowiedzialne za organizację.

Na spotkaniu swoją twórczość prezentowali: Hanna Kurkiewicz, Lucyna Grabowska, Elżbieta Kurpińska, Elżbieta Mielniczuk, Gabriela Słowańska, Zygmunt Marek Miszczak. Były rownież odczytane utwory Haliny Działakiewicz.

Spotkanie było zorganizowane w ramach inicjatywy realizowanej przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w ramach projektu „Kierunek Włączenie – Seniorki i Seniorzy są wśród nas”.

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry