Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Co słychać w Fundacji Aktywności Obywatelskiej?

 • W zdrowym ciele zdrowy duch….

  jak mówi znane przysłowie. Bezpieczeństwo zdrowotne seniora to nie tylko dobrze dobrane lekarstwa i witaminy dla seniora. To tylko jedna część medalu bezpieczeństwa zdrowotnego i to w ostateczności kiedy faktycznie tego potrzebują seniorzy. Na pierwszym miejscu jest profilaktyka i zdrowy, bezpieczny dla stanu fizycznego, psychicznego i umysłowego styl życia.

 • Rekrutacja do projektu "W rodzinie siła"

  Zapraszamy lubelskie Rodziny do udziału w projekcie „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin”.

 • Nie boimy się udzielać pierwszej pomocy!

  Nie boimy się udzielać pierwszej pomocy! To motto przewodnie seniorek, które przygotowały inicjatywę pod tym samym tytułem: - Chcieliśmy nauczyć mieszkańców, szczególnie seniorów jak prawidłowo i bezpiecznie udzielać pierwszej pomocy – podkreśla Krystyna Mroczek , liderka odpowiedzialna za inicjatywę.

 • Realizujemy Strategię Rozwoju Fundacji Aktywności Obywatelskiej na lata 2022 - 2026!

  Dzięki Funduszom Norweskim rozwijamy naszą Fundację i działamy dla Was! Szczegóły w zakładce "Grand instytucjonalny".

 • O naszym nowym projekcie w lubelskich mediach

  Tygodnie września i października obfitują w nasze wizyty w lubelskich mediach, gdzie opowiadamy o projekcie "W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin".

 • Trwa rekrutacja do projektu "W rodzinie siła!"

  Do końca października przyjmujemy zgłoszenia rodzin z Lublina, które chcą włączyć się w wolontariat na rzecz osób starszych, samotnych w swoim sąsiedztwie.

 • Integracja międzypokoleniowa na warsztatach rękodzieła

  Kolejna inicjatywa międzypokoleniowa grupy seniorek-uczestniczek projektu za nami.

 • Zapraszamy do wysłuchania audycji "My rodzice" w Polskim Radiu Lublin

  W dniu 11 października przedstawicielki Fundacji Aktywności Obywatelskiej będą gościć w Polskim Radiu Lublin w audycji Pani Redaktor Magdaleny Lipiec - Jaremek "My rodzice"

 • Świeć przykładem- noś odblaski!

  Liderzy i realizatorzy projektu „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek” nie ustają w działaniach, wobec lubelskich seniorów przekazując im cenne rady jak ustrzec się oszustów, jak być bezpiecznym na drodze. Tym razem inicjatywa nt bezpieczeństwa odbyła się w Domu Pomocy Społecznej Kalina, gdzie seniorzy – liderzy edukowali swoich rówieśników.

 • Ważne miejsca!

  Niebieskie miejsca parkingowe są wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, którzy korzystają z samochodów osobowych lub dla kierowców, którzy przewożą osoby niepełnosprawne. Do parkowania na tego typu miejscach uprawiania specjalna karta parkingowa.

Ikona do góry