Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

 • Jak zaplanować majówkę z rodziną?

  Majówka to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazd z rodziną, aby spędzić czas wolny poza domem. Jednakże, planowanie takiego wyjazdu może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też w tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak skutecznie zaplanować majówkę z rodziną.

 • Wspieram bo potrafię, o roli rodziny w działaniach pomocowych na rzecz osób starszych.

  Wspieranie innych w aktywności na rzecz osób potrzebujących, zwłaszcza starszych, jest jednym z ważnych aspektów życia społecznego. Starzenie się społeczeństwa oraz rosnące zapotrzebowanie na opiekę i wsparcie dla osób starszych, wskazują na potrzebę zaangażowania się w takie działania. Współczesne wyzwania społeczne wymagają od nas większej empatii i gotowości do niesienia pomocy.

 • Dziecko w sieci

  Obecnie dzieci coraz wcześniej zaczynają korzystać z nowych technologii i Internetu. Dostęp do informacji, rozrywki i kontaktu z rówieśnikami z całego świata może być niesamowicie wartościowy, ale może też stanowić zagrożenie dla ich bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego.

 • Lider rodzi się w rodzinie! O postawach aktywności i braniu spraw w swoje ręce.

  Lider to osoba, która potrafi inspirować, motywować i prowadzić innych do celu. Ale czy lider rodzi się zawsze poza rodziną, czy może być to proces wychowania i kształtowania postaw już w domu? Okazuje się, że wiele z tych cech można rozwijać i pielęgnować już od najmłodszych lat, a kluczową rolę w tym procesie odgrywa rodzina.

 • Jak komunikować się bez przemocy

  Komunikacja jest kluczowym elementem każdego związku, w tym także w rodzinie. Niestety, często zdarza się, że w trakcie rozmów pojawiają się agresywne słowa lub zachowania, co prowadzi do eskalacji konfliktów. Dlatego warto nauczyć się, jak komunikować się bez przemocy, zwłaszcza w relacjach rodzinnych.

 • Doceniaj, nie oceniaj!

  Dbanie o poczucie wartości dziecka to jeden z kluczowych aspektów wychowania. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dziecko, które czuje się wartościowe i akceptowane, ma większą szansę na osiągnięcie sukcesu w przyszłości. Jednocześnie, zadbanie o poczucie wartości dziecka nie oznacza, że nie ma pewnych granic. Jednak ważne jest, aby to, co mówimy do naszych dzieci, było ukierunkowane na rozwój, a nie na ocenę.

 • Rodzina jest wartością.

  Rodzina jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. To w rodzinie uczymy się miłości, szacunku, zaufania oraz wielu innych wartościowych cech. Rodzina to również miejsce, gdzie zdobywamy wiedzę, uczymy się życia oraz praktykujemy relacje z innymi ludźmi.

 • Rodzina, to brzmi opiekuńczo

  Czym jest rodzina dla nastolatka wkraczającego w dorosłość? Co myśli o gnieździe, które niebawem opuści, i o tym, które niedługo założy? Czego oczekuje? Czego pragnie? Czego się obawia i co może zrobić? Przeciętny uczeń szkoły średniej, dajmy mu na imię Michał. Mieszka z rodzicami i młodszą o kilka lat siostrą. Dziadkowie rozproszeni po okolicy. Czego potrzebuje młody człowiek od rodziny, by czuć się bezpiecznie?

 • Rozjechanie pokoleń

  Jedno dziecko w innym mieście, drugie za granicą, trzecie też na swoim - niby w pobliżu, a jednak nieobecne, i tak można wyliczać zależnie od liczby dzieci.

 • Zapraszamy seniorów i seniorki z Lublina do skorzystania ze wsparcia rodzin wolontariurszy

  Zapraszamy osoby starsze, schorowane, samotne, które chciałyby doświadczyć wsparcia ze strony rodzin z dziećmi szkolnymi.

Ikona do góry