Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

 • Wiec partycypacji w Biłgoraju

  Powiat biłgorajski to jeden z trzech powiatów oprócz lubelskiego i zamojskiego, na terenie którego odbywa się projekt "Razem mieszkamy - wspólnie działamy!".

 • Wiec partycypacji w Zamościu - zaproszenie

  Fundacja Aktywności Obywatelskiej zaprasza do Zamościa na wiec partycypacji obywatelskiej.

 • Rodzina, to brzmi opiekuńczo

  Czym jest rodzina dla nastolatka wkraczającego w dorosłość? Co myśli o gnieździe, które niebawem opuści, i o tym, które niedługo założy? Czego oczekuje? Czego pragnie? Czego się obawia i co może zrobić? Przeciętny uczeń szkoły średniej, dajmy mu na imię Michał. Mieszka z rodzicami i młodszą o kilka lat siostrą. Dziadkowie rozproszeni po okolicy. Czego potrzebuje młody człowiek od rodziny, by czuć się bezpiecznie?

 • Model " Włączeni!", aby osobom starszym żyło się lepiej!

  Jakie potrzeby mają osoby starsze? Jak wygląda miasto marzeń, w którym mieszkają seniorzy? Takie pytania stawiano sobie podczas warsztatów z aktywnymi seniorami, którzy pracują nad Modelem „Włączeni!".

 • Rozjechanie pokoleń

  Jedno dziecko w innym mieście, drugie za granicą, trzecie też na swoim - niby w pobliżu, a jednak nieobecne, i tak można wyliczać zależnie od liczby dzieci.

 • Zapraszamy seniorów i seniorki z Lublina do skorzystania ze wsparcia rodzin wolontariurszy

  Zapraszamy osoby starsze, schorowane, samotne, które chciałyby doświadczyć wsparcia ze strony rodzin z dziećmi szkolnymi.

 • Opuszczanie gniazda

  Kiedy pójdziesz na swoje? To pytanie do młodych ludzi, którzy pomału próbują się usamodzielniać. Studia, przeprowadzki do innych miast, pierwsza praca, poważne wybory życiowe. Samodzielny człowiek to dla części ludzi także odosobniony od rodziców. Własna stancja, praca, związek.

 • Rodziny chcą pomagać i szukają podopiecznych

  Rodzice wraz z dziećmi w ramach szkoleń dotyczących projektu: „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin” tworzyli radiowe spoty reklamowe, które mają zachęcić zainteresowane starsze osoby, aby przyjąć opiekę takiej rodziny i zachęcić do wspólnego spędzania czasu - w reportażu " Piękne życie" Pani Redaktor Magdaleny Lipiec-Jaremek w Polskim Radiu Lublin.

 • Aktywne rodziny szukają seniorów, którym mogą pomóc.

  Rodzic i dziecko, w takim duecie warto się znaleźć, a szczególnie kiedy robi się coś dobrego. W projekcie "W  rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin” rodzice, dzieci i dziadkowie wspólnie opracowali ofertę pomocy dla osób starszych w trudniejszej sytuacji. Oferty te zostały odczytane do mikrofonu Radia Lublin.

 • Pierwsze warsztaty rozpoczęły się

  Wolność, równość, sprawczość, wspólnotowość, sprawiedliwość, różnorodność, te i wiele innych wartości buduje demokrację, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego na co dzień jak cenna jest to rzecz ? Tym tematem grupa liderek i liderów lokalnych z Zamościa rozpoczęła cykl warsztatów edukacyjnych w ramach projektu "Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy" #AktywniObywateleGranty

Ikona do góry