Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szkolenie wyjazdowe w projekcie "Kierunek Włączenie..."

Dotyczy projektu: Kierunek Włączenie - Seniorki i Seniorzy są wśród nas.

Zajęcia w grupach prowadziły cztery trenerki, a seniorzy świetnie porozumiewali się między sobą, aby wykonać zlecone zadania. Jak za każdym razem, szkolenie łączyło się z integracją, ponieważ głos seniora i seniorki zawsze się liczy, a wywołane dyskusje nie tylko ćwiczą umiejętności porozumiewania się, ale też rodzą wspólne tematy. To, co dzieje się w projekcie, przenosi się na grunt prywatny, dzięki czemu powstają nowe pomysły i nowa współpraca: wspólne wyjścia, pomoc w problemach czy dzielenie się zainteresowaniami.

Po zajęciach znalazł się czas na zwiedzanie miejscowości i udostępnionego za darmo prywatnego parku – co zawdzięczaliśmy jednemu z operatywnych seniorów ze zdolnościami do negocjacji (efekt doskonale opanowanych umiejętności komunikacji). Komunikacja nie odbywała się wyłącznie za pomocą języka mówionego, ale też pisanego i śpiewanego. W części integracyjnej uczestnicy pokazali swoje zdolności literackie, tworząc teksty do znanych melodii, które potem wykonywali na forum.

Słoneczna pogoda, swobodny nastrój i zabawa sprawiły, że wszystkim dzień minął przyjemnie, a zarazem przyniósł trwałe korzyści.

Projekt „Kierunek Włączenie – Seniorki i Seniorzy są wśród nas” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry