Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Z Kopciuszka w księżniczkę!

Dotyczy projektu: Kierunek Włączenie - Seniorki i Seniorzy są wśród nas.

Jak przeciwdziałać przemocy wobec seniorów? Jak żyć w zgodzie ze sobą i budować dobre relacje? To kluczowe zagadnienia, nad którymi pracowali uczestnicy i uczestniczki spotkania międzypokoleniowego.

Spotkanie odbyło się 16 lipca br. w Nowym Lotosie przy ul. Montażowej 14 w Lublinie. Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki wzmocnili swoją samoocenę oraz dowiedzieli się jak ważna w życiu jest aktywność:

- Nasze seniorki przeszły metamorfozę i jak w bajce o Kopciuszku poszły na bal, ale już jako pewne swojej wartości księżniczki – podkreśla Maria Zdeb, prowadząca warsztaty psychologiczne, współorganizatorka spotkania.

Okazją do sprawdzenia umiejętności były tańce:

- Muzykoterapia, to najlepsze co możemy dla siebie zrobić. Ruch i taniec dają nam zdrowie i energię do życia – opowiada Elżbieta Wójcik, odpowiedzialna za organizację.

Spotkanie było również okazją do zwrócenia uwagi na ukrywany temat przemocy wobec osób starszych:

- Chcieliśmy dać wiedzę i przełamać tabu w tym aspekcie – podsumowuje Halina Piątek, odpowiedzialna za warsztaty przeciwdziałania przemocy, współorganizatorka.

Spotkanie zostało organizowane w ramach inicjatywy realizowanej przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w ramach projektu „Kierunek Włączenie – Seniorki i Seniorzy są wśród nas”.

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry