Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Zaproszenie do wolontariatu w FAO

Dotyczy projektu: Wolontariat - lubię to!.

Ogłoszenie rekrutacyjne

Fundacja Aktywności Obywatelskiej (FAO) rozpoczęła realizację projektu „Wolontariat – lubię to!”, który będzie trwał do sierpnia 2026 roku.

Aktualnie rekrutujemy pierwszą grupę uczestników – wolontariuszy, którzy zobowiążą się do wolontariatu długookresowego w naszej organizacji.

Do pierwszej grupy, która działania rozpocznie już w październiku, zapraszamy osoby współpracujące z Fundacją Aktywności Obywatelskiej, które posiadają doświadczenie w realizacji inicjatyw obywatelskich oraz pomocy sąsiedzkiej
w naszych projektach.

Kolejne grupy będą tworzone w roku 2024, 2025 i 2026, tak więc wszyscy zainteresowani będą mieli szansę włączyć się w nasze działania i zostać wolontariuszami FAO.

Grupa pierwsza adresowana jest do osób, które zobowiążą się do:

  1. Podpisania umowy wolontariatu z FAO na okres 3 lat.
  2. Zobowiążą się w ramach wolontariatu do wykonywania świadczeń wolontariackich na rzecz FAO w wymiarze 20 godzin miesięcznie.
  3. Opracują indywidualny plan działań wolontariackich – Ścieżkę rozwoju wolontariusza (w porozumieniu z koordynatorką wolontariatu w FAO).

Działania wolontariackie dostosowane będą do umiejętności i zainteresowań wolontariuszy oraz do potrzeb Fundacji Aktywności Obywatelskiej.

Obejmować będą m. in.

- zadania biurowe, logistyczne przy realizacji działań FAO – w biurze, zdalnie i w terenie

- realizację inicjatyw obywatelskich, adresowanych np. do seniorów, do uchodźców z Ukrainy

- realizację działań na rzecz mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, Domów Dziecka, Hospicjów, Domów Samotnej Matki itp.

- wsparcie dzieci i młodzieży np. w odrabianiu lekcji, organizacja dla nich warsztatów kulinarnych, rękodzieła, krawieckich etc

- działania w ramach Senioralnych Mediów Obywatelskich – pisanie tekstów, postów, wykonywanie zdjęć, grafik

- współtworzenie kampanii społecznej: Wolontariat – lubię to! promującej wśród społeczności Lublina zaangażowanie w wolontariat

  1. Będą uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach dla wolontariuszy – minimum jeden raz w miesiącu, w organizowanych szkoleniach, wizytach studyjnych, spotkaniach integracyjnych i innych proponowanych przez FAO formach

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 27.10.2023 w godzinach 10.00 – 12.00 - na ul. Projektowej 1.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry