Skip to content Jump to the menu

W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin

Implementation period:

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej 40 osób (członków 20 rodzin) z Lublina a przez to wzmocnienie więzi rodzinnych i poprawa zdrowia psychicznego członków rodzin.

Cele szczegółowe:

1. wzrost wiedzy członków rodzin na temat wartości aktywności społecznej oraz sposobów pomagania innym

2. wzrost motywacji do podejmowania aktywności społecznej przez rodzinę

3. umożliwienie rodzinom zdobycia doświadczenia w zakresie rodzinnego wspierania osób potrzebujących

4. upowszechnienie idei zaangażowania rodzin na rzecz osób potrzebujących wsparcia

Działania:

- Akademia Aktywnej Rodziny

- Opracowanie nowatorskiej gry „W rodzinie siła”

- Pomoc sąsiedzka

- Kampania społeczna promująca rodzinną aktywność

Bezpośrednią grupą docelową projektu jest 40 osób – członków 20 rodzin z Lublina, grupa pośrednia to odbiorcy działań rodzin (20 osób).

Rezultaty i efekty:

- Integracja i wzmocnienie więzi rodzinnych.

- Aktywizowanie i pobudzanie mieszkańców i ich rodzin do działań na rzecz społeczności lokalnej

- Integracja społeczności lokalnej

- Rozwiązanie problemów osób/grup

- Poprawa zdrowia psychicznego członków rodzin biorących udział w projekcie poprzez wzrost wiedzy w tym zakresie oraz aktywność na rzecz potrzebujących

- Budowanie poczucia identyfikacji, tożsamości ze swoją rodziną i społecznością lokalną

- Podniesienia poczucia sprawczości, samooceny.

Kwota dofinansowania 250 000,00 zł.

Projekt „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Latest news about this project

 • Zapraszamy do korzystania z kart gry "W rodzinie siła"

  W ramach projektu "W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin" stworzyliśmy zestaw kart z pomysłami na aktywność rodzinną w domu i na zewnątrz. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją, do drukowania kart i korzystania z nich. A nade wszystko zachęcamy do wspólnego rodzinnego spędzania czasu.

 • Jak efektywnie wykorzystać czas wolny

  Czas wolny jest bezcennym darem, który możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. To chwile, gdy możemy oderwać się od codziennych obowiązków i poświęcić uwagę naszym pasjom, rozwojowi osobistemu i relacjom z innymi ludźmi.

 • Wolontariat rodzinny i jego znaczenie

  W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykłada się do wartości wolontariatu i działania na rzecz innych. Jednak nie zawsze musimy szukać oddzielnych organizacji czy instytucji, aby móc pomagać. wolontariat rodzinny to jedna z form działalności w wolontariacie, która angażuje całą rodzinę w wspólne dobre uczynki.

 • Czy emocje pomagają nam w życiu?

  Emocje są nieodłącznym elementem naszego życia. Od radości i szczęścia, przez smutek i złość, do strachu i zaskoczenia - doświadczamy szerokiej gamy emocji każdego dnia. Czy jednak te emocje mają istotne znaczenie?

 • Różni ludzie, różne potrzeby

  Każdy człowiek jest jednostką niepowtarzalną, posiadającą swoje własne cechy, doświadczenia i potrzeby. Wielość różnic w naszej społeczeństwie sprawia, że każdy z nas ma unikalne potrzeby, które wpływają na nasze codzienne życie i decyzje. Różnorodność jest nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości i wartością, którą powinniśmy doceniać i szanować.

 • Dobro zawsze wraca!

  Blisko sześćdziesiąt osób – członków rodzin oraz seniorek i seniorów z Lublina zgromadziło się na Gali Rodzin realizowanej przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w ramach projektu „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin”.

 • Jak zaplanować majówkę z rodziną?

  Majówka to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazd z rodziną, aby spędzić czas wolny poza domem. Jednakże, planowanie takiego wyjazdu może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też w tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak skutecznie zaplanować majówkę z rodziną.

 • Wspieram bo potrafię, o roli rodziny w działaniach pomocowych na rzecz osób starszych.

  Wspieranie innych w aktywności na rzecz osób potrzebujących, zwłaszcza starszych, jest jednym z ważnych aspektów życia społecznego. Starzenie się społeczeństwa oraz rosnące zapotrzebowanie na opiekę i wsparcie dla osób starszych, wskazują na potrzebę zaangażowania się w takie działania. Współczesne wyzwania społeczne wymagają od nas większej empatii i gotowości do niesienia pomocy.

 • Dziecko w sieci

  Obecnie dzieci coraz wcześniej zaczynają korzystać z nowych technologii i Internetu. Dostęp do informacji, rozrywki i kontaktu z rówieśnikami z całego świata może być niesamowicie wartościowy, ale może też stanowić zagrożenie dla ich bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego.

 • Lider rodzi się w rodzinie! O postawach aktywności i braniu spraw w swoje ręce.

  Lider to osoba, która potrafi inspirować, motywować i prowadzić innych do celu. Ale czy lider rodzi się zawsze poza rodziną, czy może być to proces wychowania i kształtowania postaw już w domu? Okazuje się, że wiele z tych cech można rozwijać i pielęgnować już od najmłodszych lat, a kluczową rolę w tym procesie odgrywa rodzina.

See all Ikona klawisza w prawo

Ikona wstecz Go back to projects

Ikona do góry