Przeskocz do treści Przeskocz do menu

FAO w Kazimierzu Dolnym szkoli wolontariuszy

Dotyczy projektu: Wolontariat - lubię to!.

Kazimierz Dolny znowu powitał seniorów związanych z Fundacją Aktywności Obywatelskiej. W ten sposób zainaugurowaliśmy nowy projekt, a także rozpoczęliśmy zupełnie nowy rodzaj współpracy fundacji z osobami starszymi. Projekt „Wolontariat – lubię to!” skupia grupę seniorów chętnych poświęcić swój czas, siły i zdobyte umiejętności na rzecz Fundacji Aktywności Obywatelskiej. Dwa dni zajęć przygotowały ich do działań na rzecz naszej organizacji. W dniach 13-14 listopada trenerki razem z uczestnikami ułożyli szeroką ofertę pomocy, jaką wolontariusze mogą świadczyć w ramach swojej działalności. Z różnic zainteresowań, doświadczeń, poglądów, osobowości zrodziła się niezwykle szeroka gama propozycji. Począwszy od pomocy w pracach biurowych, poprzez realizację inicjatyw na rzecz społeczności Lublina, po pomoc sąsiedzką, pomoc w domach pomocy społecznej, zaangażowanie międzypokoleniowe, działania na rzecz dzieci i młodzieży, wsparcie i aktywizację uchodźców. Wszystkie pomysły niosły dużą wartość i świadczyły o dużym rozeznaniu w potrzebach wszystkich grup wiekowych oraz społecznych.

Pod koniec warsztatów koordynatorka, Anna Maciąg-Pazik, uroczyście podpisała porozumienia wolontariackie z każdym uczestnikiem projektu.

Pobyt umilała łagodna, spacerowa pogoda oraz atrakcje oferowane przez hotel. Uczestnicy, jak zwykle w pełnej integracji, wymieniali się humorem, poradami i ciekawymi historiami. Fundacja odwdzięcza się swoim długoletnim wolontariuszom. Zachowuje też otwartość na nowe osoby. Droga do rozwoju w naszym wolontariacie niebawem otworzy się przed następnymi chętnymi.

Projekt „Wolontariat – lubię to!” jest sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 - 2030

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry