Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Kierunek Włączenie - Seniorki i Seniorzy są wśród nas

Okres realizacji:

Fundacja Aktywności Obywatelskiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Samopomocy Terytorialnej w terminie 31.12.2021 – 31.01.2023 realizuje projekt pt. Kierunek Włączenie – Seniorki i Seniorzy są wśród nas.

Celem projektu jest zmniejszenie wykluczenia 40 osób starszych 60+ (80%K i 20%M) w tym zagrożonych przemocą rodzinną z Lublina w różnych obszarach i aspektach życia np. indywidualnego, społecznego, rodzinnego, zawodowego, kulturalnego oraz integracja ze społecznością lokalną.

Projekt „Kierunek Włączenie – Seniorki i Seniorzy są wśród nas” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Ostatnie aktualności dotyczące tego projektu

 • Międzypokoleniowa integracja polsko-ukraińska

  Co jest w życiu najważniejsze? Relacje! Co można zrobić najlepszego dla innych? Dać im swój czas.

 • Wakacje z inicjatywą

  Minęły wakacje, czas nie tylko wypoczynku, ale i pracy nad inicjatywami. Seniorzy - liderzy połączyli przyjemne i twórcze spędzanie czasu z poważnymi zagadnieniami.

 • Działkowe integracje międzypokoleniowe!

  To, że nie jesteśmy w stanie funkcjonować w oderwaniu od przyrody to jest fakt. Codziennie korzystamy z darów natury, odpoczywamy w jej przestrzeni i korzystamy z niej pełnymi garściami. Natura, działka, ogrody to też wspaniała przestrzeń do budowania relacji międzypokoleniowych.

 • Z ziołami za pan brat!

  Zioła są z ludźmi od wieków, natura i przyroda wspomaga nasze zdrowie, jest na wyciągnięcie ręki. Zanim jednak rękę po zioła wyciągniemy, warto zapoznać się z ich właściwościami. Wszak łatwo można sobie zaszkodzić.

 • Z Kopciuszka w księżniczkę!

  Jak przeciwdziałać przemocy wobec seniorów? Jak żyć w zgodzie ze sobą i budować dobre relacje? To kluczowe zagadnienia, nad którymi pracowali uczestnicy i uczestniczki spotkania międzypokoleniowego.

 • Słowa, które mają znaczenie!

  Spotkanie międzypokoleniowe w ramach inicjatywy pt. "Spotkanie ze słowem".

 • Po warsztatach czas na działanie

  Od marca do maja 2022 Fundacja Aktywności Obywatelskiej realizowała warsztaty w ramach projektu „Kierunek Włączenie – Seniorzy  i Seniorki są wśród nas”. Od maja natomiast Uczestniczki i Uczestnicy rozpoczęli włączanie w życie społeczne swoich samotnych, starszych sąsiadów i sąsiadki.

 • Szkolenie wyjazdowe w projekcie "Kierunek Włączenie..."

  Dnia 19 maja br uczestnicy i uczestniczki projektu „Kierunek Włączenie – Seniorzy i Seniorki są wśród nas” udali się do urokliwej podlubelskiej miejscowości Jabłonna, gdzie w przestronnej sali dworku Ola szkolili się z zakresu komunikacji.

 • Rozdanie dyplomów i nagród w konkursie "Szacunek dla Seniorów obowiązkiem jest Juniorów"

  Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie mogą zgłaszać się po nagrody w trzech terminach. Uroczyste wręczenie nagród w NOT 14 marca o 16:00.

 • Odbiór nagród w konkursie "Szacunek dla Seniorów obowiązkiem jest Juniorów"

  Drodzy zwycięzcy konkursu. Jeszcze odrobina cierpliwości. Szykujemy dla was niespodziankę, ale musimy poczekać na jej wyprodukowanie.

Zobacz wszystkie Ikona klawisza w prawo

Ikona wstecz Wróć do projektów

Ikona do góry