Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Kierunek Włączenie - Seniorki i Seniorzy są wśród nas

Okres realizacji:

Fundacja Aktywności Obywatelskiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Samopomocy Terytorialnej w terminie 31.12.2021 – 31.01.2023 realizuje projekt pt. Kierunek Włączenie – Seniorki i Seniorzy są wśród nas.

Celem projektu jest zmniejszenie wykluczenia 40 osób starszych 60+ (80%K i 20%M) w tym zagrożonych przemocą rodzinną z Lublina w różnych obszarach i aspektach życia np. indywidualnego, społecznego, rodzinnego, zawodowego, kulturalnego oraz integracja ze społecznością lokalną.

Projekt „Kierunek Włączenie – Seniorki i Seniorzy są wśród nas” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Ostatnie aktualności dotyczące tego projektu

 • Z ziołami za pan brat!

  Zioła są z ludźmi od wieków, natura i przyroda wspomaga nasze zdrowie, jest na wyciągnięcie ręki. Zanim jednak rękę po zioła wyciągniemy, warto zapoznać się z ich właściwościami. Wszak łatwo można sobie zaszkodzić.

 • Z Kopciuszka w księżniczkę!

  Jak przeciwdziałać przemocy wobec seniorów? Jak żyć w zgodzie ze sobą i budować dobre relacje? To kluczowe zagadnienia, nad którymi pracowali uczestnicy i uczestniczki spotkania międzypokoleniowego.

 • Słowa, które mają znaczenie!

  Spotkanie międzypokoleniowe w ramach inicjatywy pt. "Spotkanie ze słowem".

 • Po warsztatach czas na działanie

  Od marca do maja 2022 Fundacja Aktywności Obywatelskiej realizowała warsztaty w ramach projektu „Kierunek Włączenie – Seniorzy  i Seniorki są wśród nas”. Od maja natomiast Uczestniczki i Uczestnicy rozpoczęli włączanie w życie społeczne swoich samotnych, starszych sąsiadów i sąsiadki.

 • Szkolenie wyjazdowe w projekcie "Kierunek Włączenie..."

  Dnia 19 maja br uczestnicy i uczestniczki projektu „Kierunek Włączenie – Seniorzy i Seniorki są wśród nas” udali się do urokliwej podlubelskiej miejscowości Jabłonna, gdzie w przestronnej sali dworku Ola szkolili się z zakresu komunikacji.

 • Rozdanie dyplomów i nagród w konkursie "Szacunek dla Seniorów obowiązkiem jest Juniorów"

  Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie mogą zgłaszać się po nagrody w trzech terminach. Uroczyste wręczenie nagród w NOT 14 marca o 16:00.

 • Odbiór nagród w konkursie "Szacunek dla Seniorów obowiązkiem jest Juniorów"

  Drodzy zwycięzcy konkursu. Jeszcze odrobina cierpliwości. Szykujemy dla was niespodziankę, ale musimy poczekać na jej wyprodukowanie.

 • Odbiór nagród

  Drodzy Uczestnicy Konkursu pt. "Szacunek dla Seniorów obowiązkiem jest Juniorów". Wręczenie nagród przewidujemy na czas po waszych feriach zimowych.

 • Wyniki konkursu "Szacunek dla Seniorów obowiązkiem jest Juniorów"

  Zakończyły się obrady komisji konkursu plastycznego dla uczniów lubelskich szkół podstawowych pt. „Szacunek dla Seniorów obowiązkiem jest Juniorów”. Zapraszamy do zapoznania się z laureatami.

 • Rekrutacja do projektu

  Rozpoczęliśmy rekrutację Uczestników/Uczestniczek w charakterze SENIORÓW – LIDERÓW.

Zobacz wszystkie Ikona klawisza w prawo

Ikona wstecz Wróć do projektów

Ikona do góry