Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Razem mieszkamy - wspólnie działamy

Okres realizacji:

W projekcie Nauczysz się narzędzi, sposobów i metod pracy lidera w środowisku lokalnym z naciskiem na uczenie się poprzez dialog oraz w oparciu o metody Komunikacji bez Przemocy.

Doświadczysz w praktyce jak zastosować wiedze i zdobyte umiejętności m.in. poprzez realizację inicjatyw w swoim środowisku.

Poznasz nowych ludzi, którzy jak Ty nie są bierni.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby od 16 r.ż, które mają doświadczenie w działalności społecznej i obywatelskiej w swoich środowiskach z powiatu lubelskiego, biłgorajskiego, zamojskiego, w tym także osoby pochodzenia ukraińskiego.

Zainteresowanych udziałem w Projekcie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Formularz należy złożyć osobiście w Biurze przy ul. Projektowej 1 w Lublinie lub przesłać na adres pocztowy: Fundacja Aktywności Obywatelskiej, ul. Projektowa 1, 20-209 Lublin lub (skan) e-mail: fundacja@fao.org.pl lub fax 81 532 25 52.

Rekrutacja trwa do końca stycznia 2023. r

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Więcej o Programie: www.aktywniobywatele-regionalny.org.pl

 1. Plik tekstowy formularz_zgloszenia_dorosly.doc doc , 193,50 kB
 2. Plik tekstowy formularz_zgloszenia_niepelnoletni.doc doc , 194,50 kB
 3. Plik PDF regulamin_udzialu_w_projekcie_razem_mieszkamy.pdf pdf , 211,47 kB

Ostatnie aktualności dotyczące tego projektu

 • Wiec partycypacji na podsumowanie projektu w Biłgoraju

  Projekt "Razem Mieszkamy - wspólnie działamy" powoli dobiega końca, zbieramy pierwsze efekty pracy, zaczynamy od grupy w Biłgoraju gdzie na wiecu partycypacji uczestnicy dzielili się swoim doświadczeniem ale też sukcesami i porażkami

 • Pasja łączy ludzi z ze sobą i z naturą

  Jak podzielić się swoją pasją ze społecznością lokalną? Jak osobiste zainteresowania przekładają się na działalność na rzecz innych?

 • Rozmowy Bez Granic: Tworzymy Miejsce Wymiany Doświadczeń w Zamościu

  Mieszkańcy Zamościa uczestniczyli w niezwykłej inicjatywie, która przybrała formę spotkania różnych grup społecznych: seniorów, uchodźców oraz osób z różnych środowisk. Celem było stworzenie otwartego miejsca do swobodnej wymiany doświadczeń i poglądów, gdzie różne grupy społeczne mogą spotkać się w atmosferze dialogu i wzajemnego zrozumienia.

 • W górę serca!

  Inni, a może tacy sami? Integracja międzypokoleniowa w ramach inicjatywy „W górę serca – poznawanie i integracja mieszkańców Domu Seniora w Zamościu” przyniosła dużo uśmiechu, wspomnień i wspólnej rozmowy. Tylko tyle i aż tyle, aby się lepiej poznać i zrozumieć.

 • Skąd się bierze lider?

  Już podczas nauki w szkole można rozpocząć działania na rzecz społeczności. Uczennica jednego z zamojskich liceów, a jednocześnie uczestniczka projektu „Razem mieszkamy – wspólnie działamy” opowiada o swojej ścieżce do uzyskania umiejętności liderskich. Z uczestniczką projektu, Aleksandrą Błaszczak, rozmawia Elżbieta Mielniczuk z Fundacji Aktywności Obywatelskiej.

 • Wystawa Prac "Budujemy Mosty"

  Zapraszamy do obejrzenia prac " Budujemy Mosty", która znajduje się w siedzibie FAO. Wystawa jest jednym z efektów inicjatywy polsko-ukraińskiej w ramach projektu Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy

 • Między Kulturami i Tradycjami

  W okresie przedświątecznym gdy tradycje nabierają wyjątkowego znaczenia, inicjatywy, które łączą różne kultury, stają się istotnym narzędziem budowania mostów między ludźmi. Taką właśnie inicjatywą była akcja zorganizowana przez liderkę Jolantę Terlecką-Bogusiewicz w ramach projektu "Razem Mieszamy - Wspólnie Działamy". Dzięki współpracy z Stowarzyszeniem Samopomocy Terytorialnej w Lublinie oraz wsparciu finansowemu z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny, inicjatywa ta przerodziła się w inspirujące wydarzenie, które przyniosło radość i wzajemne zrozumienie.

 • "Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem..."

  4 grudnia 2023 r. siedziba PCK w Biłgoraju stała się miejscem niezwykłego spotkania społeczności polskiej i ukraińskiej podczas inicjatywy "Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem..." udało się stworzyć nie tylko wyjątkowe dzieła artystyczne, ale przede wszystkim zbudować wspaniałą atmosferę bliskości i zrozumienia.

 • Literatura połączyła wspólne działania!

  Mieszkańcy Czechowa mieli możliwość zintegrowania się, wymiany opinii, zadawania pytań i poszukiwani odpowiedzi. Wszystko to dzięki spotkaniu literackiemu w ramach inicjatywy pn.: „Literatura łączy wspólne działania”, które odbyło się w Klubie Osiedlowym „Miniatura” w Lublinie.

 • Zobaczyć, zaangażować, zrobić – postawa lidera

  Kto raz zaczął się udzielać na rzecz dobra wspólnego, ten z reguły nie potrafi albo nie chce później rezygnować. Dostrzega nowe pola działalności, stara się o własny rozwój, żeby jeszcze skuteczniej eliminować problemy i walczyć z nimi: ubóstwem, skutkami wojny na Ukrainie, wykluczeniem i innymi trudnymi zjawiskami. Przykładem takiej postawy jest pani Teresa Kośmider, liderka, uczestniczka projektu p.t. „Razem mieszkamy – wspólnie działamy!”. Pani Teresa przedstawia nam swoją sylwetkę: społecznika, wolontariuszki, a przede wszystkim członka społeczności wrażliwego na problemy innych. Rozmowę z liderką przeprowadziła Elżbieta Mielniczuk z Fundacji Aktywności Obywatelskiej.

Zobacz wszystkie Ikona klawisza w prawo

Ikona wstecz Wróć do projektów

Ikona do góry