Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Strona główna

  • Zaproszenie na Forum Dialogu i Współpracy

    Łączny nas Lublin! Pod tym hasłem zapraszamy na wydarzenie pod tyt. "Forum Dialogu i Współpracy" podczas którego chcemy podzielić się doświadczeniami i dobrymi praktykami z projektu "Moc Współpracy" ale także dalej rozmawiać o potrzebach w naszym mieście. Zapraszamy liderów i liderki ale też wszystkich, którym sprawy naszego Lublina nie są obojętne.

  • Portret przyjaźni polsko-ukraińskiej

    Dnia 9 czerwca w Chatce Żaka UNCS w Lublinie odbyła się wyjątkowa wystawa podsumowująca inicjatywę „Portret polsko-ukraińskiej przyjaźni”. Nie była to wystawa o polityce. Była to wystawa o ludziach. O rozmowach prowadzonych przy herbacie, na uczelni, w punktach pomocowych, na granicy i w domach, które otworzyły się dla obcych, a po chwili stawały się domami dla swoich.

  • Razem przeciw dezinformacji

    Rozmawialiśmy o tym , co dziś dotyczy nas wszystkich — jak odnaleźć się w świecie pełnym manipulacji, propagandy i nadmiaru informacji.

  • „Tu jesteśmy, tu mieszkamy, tu działamy!” – kolorowe kapelusze, ważne historie i kobiety, które budują swoje miejsce w Lublinie

    Dnia 6 czerwca 2026 r. przestrzeń Baobabu w Lublinie wypełniła się rozmowami, śmiechem, emocjami i kolorami. Wszystko za sprawą warsztatów rękodzielniczych realizowanych w ramach projektu „Siła Kobiet! Razem mieszkamy – wspólnie działamy!”

  • "Siła i piękno kobiet w sztuce - kobiety różne, a takie same"

    Dnia 2 czerwca 2026 r. przestrzeń Spójnika wypełniła się rozmowami, emocjami, tańcem i kolorami. Kobiety pochodzące z różnych krajów spotkały się, by poprzez sztukę opowiedzieć o sobie, swoich doświadczeniach i codzienności budowanej od nowa - tutaj, w Lublinie. To było coś więcej niż warsztaty artystyczne. To było spotkanie kobiet, które uczą się nowego miasta, nowego języka i nowego życia. Kobiet, które przyjechały do Polski z różnymi historiami — często trudnymi — ale dziś próbują zapuszczać korzenie, budować poczucie bezpieczeństwa, relacje i własne miejsce w lokalnej społeczności.

  • LSM – dobra dzielnica, która potrzebuje więcej miejsc do spotkań i bezpieczniejszych przejść

    Jak sprawić, by mieszkańcy nie tylko mieszkali obok siebie, ale także tworzyli wspólnotę? Jak zadbać o bezpieczeństwo seniorów, dzieci i pieszych? Jakie są dziś najważniejsze potrzeby jednej z największych dzielnic Lublina? Odpowiedzi na te pytania szukali sami mieszkańcy LSM podczas spotkań, rozmów i badania ankietowego przeprowadzonego wśród lokalnej społeczności.

  • Wycieczka edukacyjna podopiecznych "Pogodnego Domu" śladami lubelskich zabytków

    Podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Pogodny Dom” wraz z wolontariuszami uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjno-kulturalnej po Lublinie. W wydarzeniu udział wzięli wolontariusze FAO: Teresa, Krystyna, Maria Teresa oraz Janusz, którzy wspólnie z dziećmi odkrywali historię i dziedzictwo kulturowe miasta. Głównym celem wyjazdu było przybliżenie młodym uczestnikom najcenniejszych zabytków Lublina oraz poszerzenie ich wiedzy historycznej, ale także integracja i miłe spędzenie wspólnego czasu.

  • Wolontariuszki Matkami – wyjątkowe spotkanie w Gminie Bełżyce

    Wspólnota, rozmowy i chwile pełne wdzięczności. W Gminie Bełżyce odbyło się wyjątkowe spotkanie zorganizowane przez wolontariuszki i wolontariusza dla wolontariuszek w ramach mikrograntu Korpusu Solidarności. Inicjatywa połączyła świętowanie Dnia Matki z integracją środowiska wolontariackiego oraz docenieniem osób, które na co dzień dzielą się swoim czasem i sercem z innymi.

  • „Usłyszeć młodych” – Forum dobrych praktyk i współpracy już 11 czerwca w Lublinie

    Jak dziś skutecznie wspierać dzieci i młodzież? Jak budować szkołę opartą na relacjach, empatii i współpracy? I co możemy zrobić wspólnie — jako szkoły, rodzice, specjaliści i instytucje — aby młodzi ludzie czuli się zauważeni i bezpieczni? Już dziś zgłoś się na Forum!

  • Spotkanie o dzikiej naturze tuż obok nas. Mieszkańcy Szerokiego rozmawiali o dzikach i chomikach europejskich

    Mieszkańcy dzielnicy Szerokie spotkali się w Miejscu Aktywności Lokalnej, by wspólnie porozmawiać o zwierzętach żyjących tuż obok nas – dzikach i chomikach europejskich. Wydarzenie, zorganizowane z inicjatywy Magdaleny Poprawskiej w ramach projektu „Moc współpracy”, połączyło edukację przyrodniczą z integracją lokalnej społeczności.

  • O tym, co działa, a co nie działa w codziennych relacjach.

    W Szkole Podstawowej w Jastkowie zakończył się cykl spotkań w ramach Młodzieżowych Grup Wsparcia. Przez ostatnie tygodnie młodzież miała przestrzeń do rozmowy o tym, co naprawdę dzieje się w klasach – bez ocen, bez gotowych odpowiedzi i bez szkolnego „wszystko jest w porządku”.

  • Obywatelska siła osiedla Błonie

    Na lubelskim osiedlu Błoniach wydarzyło się coś ważnego. Nie była to wielka inwestycja ani medialna kampania, lecz przykład codziennej obywatelskiej troski o miejsce, w którym żyjemy.

Zobacz wszystkie Ikona klawisza w prawo

Fundacja Aktywności Obywatelskiej

Fundacja Aktywności Obywatelskiej

od 20 lat działa na terenie Lubelszczyzny na rzecz aktywizacji mieszkańców oraz włączenia osób wykluczonych. Zapraszamy do naszych projektów!

Nasi Grantodawcy

Aktualnie realizację projektów umożliwiają nam:

obrazy_niewyswietlane-1.png

Ikona do góry