Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Co słychać w Fundacji Aktywności Obywatelskiej?

 • Zapraszamy do projektu Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy !

  Jesteś lokalnym liderem, liderką a może po prostu lubisz działać, pomagać innym, chcesz zmieniać świat na lepsze, ale brakuje Ci wiedzy, umiejętności jak to robić ? Jeśli tak, to zapraszamy do naszego projektu Razem Mieszkamy, Wspólnie Działamy.

 • Jesteśmy Wspólnotą

  Maszerują strzelcy, maszerują, Karabiny błyszczą, szary strój, A przed nimi drzewce salutują, Bo za naszą Polskę idą w bój! Ta polska pieśń wojskowa powstała w środowisku Legionów Polskich podczas I Wojny Światowej. Do dzisiaj śpiewana jest przez tych, którzy chcą upamiętnić Dzień Niepodległości. Tak było i w Lublinie, podczas wspaniałej i wzruszającej inicjatywy senioralnej „Patrioci” realizowanej w ramach projektu „Kierunek Włączenie”.

 • Konferencja prasowa na ARENA LUBLIN

  Najpierw patrol obywatelski w drodze do stadionu Arena, następnie inicjatywa zorganizowana w formie konferencji prasowej. To zamysł seniorów – liderów, którym zależy na rozwijaniu pasji sportowych w bezpiecznej, przyjaznej formie.

 • Kosmicznie zakręceni :)

  Poznawanie siebie, swoich potrzeb, różnic pozwala ludziom lepiej się poznać, zrozumieć, nawiązać relację. Szczególnie jeśli dotyczy to osób i grup, które bywają dla „ogółu”, niewidoczne. Takie grupy to np. osoby niepełnosprawne, osoby starsze.

 • Integracja przez kulturę

  Udział w kulturze to ważne doświadczenie niezależnie od wieku i stanu zdrowia, pochodzenia itp. Poza wymiarem korzyści indywidualnych, które przekładają się na zdobycie wiedzy, nowe doświadczenia, przeżycia ważny jest aspekt grupowy. Przeżywanie kultury w grupie daje wspólne poczucie uczestnictwa, przynależności. Właśnie z takich pobudek grupa seniorek z liderką Krystyną Strzelecką postanowiła przygotować inicjatywę, której celem będzie integracja przez kulturę.

 • Poczuj jak pachnie las

  „Kąpiele leśne dla zdrowia” to tytuł inicjatywy aktywnych społecznie seniorów. Celem spotkania zorganizowanego przez seniorów dla ich rówieśników była edukacja w zakresie terapeutycznych spacerów przyrodniczych i terapii zapachami lasu.

 • Seniorzy obywatele

  Osoby starsze to w Lublinie (i nie tylko) coraz liczniejsza grupa odbiorców usług publicznych i ważna grupa obywateli, których głos powinien być brany pod uwagę przy rozwiązaniach systemowych, samorządowych, wspólnotowych, osiedlowych.

 • Bezpiecznie ruszaj w las

  Choć wiele osób potrafi rozróżniać gatunki drzew leśnych, zna pojęcia związane z pracą leśników, nie wie, co zrobić w sytuacji rudnej, np. zagubienia się w lesie. Dzikie zwierzęta, grzyby, owady, to niektóre zagrożenia dla seniorów lubiących i odwiedzających lasy. Jak wiec być bezpiecznym?

 • Ściągnijmy seniorów na stadion!

  Liderem patrolu obywatelskiego jest Stanisław Komorski, który opowiada o samej idei wydarzenia: „Przyświecała nam idea odtworzenia drogi seniorów w drodze na mecz piłkarski. Chcemy zachęcić seniorów do brania udziału w imprezach sportowych wtedy, kiedy będą czuli się bezpiecznie. Cała przyjemność bycia na imprezie sportowej to przeżycie tej atmosfery, kibicowania, zdenerwowania, okrzyków zadowolenia i niezadowolenia… ”

 • Jak do nas dotrzeć?

  Zapraszamy do nowego biura na Projektową 1.

Ikona do góry