Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

 • Współpracują w zdrowym stylu!

  Piknik zdrowego stylu życia połączył pokolenia i narodowości w Zamościu. Było edukacyjnie, inspirująco i integracyjnie, a przed wszystkim zdrowo. Piknik przyciągnął ponad 200 osób.

 • Zapraszamy do korzystania z kart gry "W rodzinie siła"

  W ramach projektu "W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin" stworzyliśmy zestaw kart z pomysłami na aktywność rodzinną w domu i na zewnątrz. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją, do drukowania kart i korzystania z nich. A nade wszystko zachęcamy do wspólnego rodzinnego spędzania czasu.

 • Jak efektywnie wykorzystać czas wolny

  Czas wolny jest bezcennym darem, który możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. To chwile, gdy możemy oderwać się od codziennych obowiązków i poświęcić uwagę naszym pasjom, rozwojowi osobistemu i relacjom z innymi ludźmi.

 • Co się dzieje aktualnie w projekcie Razem mieszkamy - wspólnie działamy!

  O projekcie „Razem mieszkamy – wspólnie działamy”, w tym o kształceniu lokalnych liderów oraz o inicjatywach planowanych w trzech powiatach województwa lubelskiego z Anną Maciąg – Pazik, wiceprezes Fundacji Aktywności Obywatelskiej, rozmawia Elżbieta Mielniczuk.

 • Wolontariat rodzinny i jego znaczenie

  W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykłada się do wartości wolontariatu i działania na rzecz innych. Jednak nie zawsze musimy szukać oddzielnych organizacji czy instytucji, aby móc pomagać. wolontariat rodzinny to jedna z form działalności w wolontariacie, która angażuje całą rodzinę w wspólne dobre uczynki.

 • Czy emocje pomagają nam w życiu?

  Emocje są nieodłącznym elementem naszego życia. Od radości i szczęścia, przez smutek i złość, do strachu i zaskoczenia - doświadczamy szerokiej gamy emocji każdego dnia. Czy jednak te emocje mają istotne znaczenie?

 • Różni ludzie, różne potrzeby

  Każdy człowiek jest jednostką niepowtarzalną, posiadającą swoje własne cechy, doświadczenia i potrzeby. Wielość różnic w naszej społeczeństwie sprawia, że każdy z nas ma unikalne potrzeby, które wpływają na nasze codzienne życie i decyzje. Różnorodność jest nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości i wartością, którą powinniśmy doceniać i szanować.

 • Dobro zawsze wraca!

  Blisko sześćdziesiąt osób – członków rodzin oraz seniorek i seniorów z Lublina zgromadziło się na Gali Rodzin realizowanej przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w ramach projektu „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin”.

 • Seniorzy i FAO - nadal razem

  15 maja cały zespół FAO spotkał się razem z zaprzyjaźnionymi seniorami, aby uroczyście podsumować to, co dzieje się w naszym Grancie Instytucjonalnym.

 • Wiece partycypacji - budowanie zaangażowania społecznego i współpracy

  W ramach projektu "Razem mieszkamy - wspólnie działamy!" odbyły się w ostatnich tygodniach trzy wiece partycypacji w trzech różnych miejscach: w Biłgoraju, Zamościu i Lublinie. Miały one na celu stworzenie okazji do wzajemnego poznania się liderów – uczestników projektu oraz ich pomocników, którzy wspólnie z nimi będą niebawem realizować inicjatywy obywatelskie w trzech powiatach województwa lubelskiego.

Ikona do góry