Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

 • Przez uśmiech i muzykę do serca!

  Spotkanie z mieszkańcami i mieszkankami Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie przy ul. Kosmonautów w Lublinie było okazją do spędzenia wspólnego czasu, ale przede wszystkim pokazaniem jak dużo można osiągnąć jednocząc siły. Muzyka porwała mieszkańców do tańca, było dużo radości i wspólnej zabawy.

 • "Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem..."

  4 grudnia 2023 r. siedziba PCK w Biłgoraju stała się miejscem niezwykłego spotkania społeczności polskiej i ukraińskiej podczas inicjatywy "Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem..." udało się stworzyć nie tylko wyjątkowe dzieła artystyczne, ale przede wszystkim zbudować wspaniałą atmosferę bliskości i zrozumienia.

 • Literatura połączyła wspólne działania!

  Mieszkańcy Czechowa mieli możliwość zintegrowania się, wymiany opinii, zadawania pytań i poszukiwani odpowiedzi. Wszystko to dzięki spotkaniu literackiemu w ramach inicjatywy pn.: „Literatura łączy wspólne działania”, które odbyło się w Klubie Osiedlowym „Miniatura” w Lublinie.

 • Zobaczyć, zaangażować, zrobić – postawa lidera

  Kto raz zaczął się udzielać na rzecz dobra wspólnego, ten z reguły nie potrafi albo nie chce później rezygnować. Dostrzega nowe pola działalności, stara się o własny rozwój, żeby jeszcze skuteczniej eliminować problemy i walczyć z nimi: ubóstwem, skutkami wojny na Ukrainie, wykluczeniem i innymi trudnymi zjawiskami. Przykładem takiej postawy jest pani Teresa Kośmider, liderka, uczestniczka projektu p.t. „Razem mieszkamy – wspólnie działamy!”. Pani Teresa przedstawia nam swoją sylwetkę: społecznika, wolontariuszki, a przede wszystkim członka społeczności wrażliwego na problemy innych. Rozmowę z liderką przeprowadziła Elżbieta Mielniczuk z Fundacji Aktywności Obywatelskiej.

 • Uczymy się od siebie nawzajem: Wolontariat międzypokoleniowy jako most do wspólnoty.

  W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia zdaje się przyśpieszać, a technologia zdobywa coraz większą przewagę, warto czasem spojrzeć wokół siebie i zastanowić się, co możemy zyskać, dzieląc się czasem i doświadczeniem z innymi. Jednym z wyjątkowych sposobów na to jest wolontariat międzypokoleniowy, który nie tylko przynosi pomoc, ale także stwarza okazję do niezwykłej wymiany doświadczeń i inspiracji. Przykładem tej inspirującej inicjatywy są liderzy z Zamościa, którzy postanowili połączyć siły z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Zamościu. Razem tworzą pomosty porozumienia, które przekraczają granice wieku i otwierają drzwi do nowych możliwości.

 • Temat zdrowego odżywiania połączył mieszkańców i pokolenia!

  Spotkanie w ramach inicjatywy pt.: „W zdrowym ciele zdrowy duch – łączymy i integrujemy pokolenia” miało charakter wykładu połączonego z warsztatami kulinarnymi. Było pretekstem do spędzenia wspólnego czasu mieszkańców i mieszkanek Zamościa, a przy okazji poznania zasad zdrowego żywienia

 • FAO w Kazimierzu Dolnym szkoli wolontariuszy

  Grupa seniorów od lat działająca w Fundacji Aktywności Obywatelskiej zamierza kontynuować działania społeczne.

 • Razem Jesteśmy Wspólnotą

  Inicjatywa "Razem Jesteśmy Wspólnotą" stanowi inspirację dla nas wszystkich, by dążyć do większej integracji, akceptacji i wspierania różnorodności w naszym społeczeństwie. Wydarzenia takie jak to pokazują, że razem jesteśmy silni i zdolni do tworzenia miejsc, gdzie każdy może poczuć się doceniony i zrozumiany

 • Zaproszenie do wolontariatu w FAO

  Rozpoczęliśmy rekrutację wolontariuszy długoterminowych, którzy chcieliby zaangażować się w działania naszej Fundacji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacją oraz do obecności na spotkaniu informacyjno-rekrutacyjnym w dniu 27 października 2023.

Ikona do góry