Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Zastosowanie ziół w kuchni i ziołolecznictwie

Dotyczy projektu: Wolontariat - lubię to!.

W dniu 21 maja 2024 roku Seniorzy Wolontariusze z FAO zorganizowali spotkanie w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej przy ul. Pogodnej w ramach mikro projektu pt. Zastosowanie ziół w kuchni i w lecznictwie.

Seniorzy wraz z dziećmi obejrzeli film na temat sadzenia roślin i ich pielęgnacji. Dla dzieci został zorganizowany mini quiz z wiedzy na temat roślin i ich pielęgnaacji. Każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci słodyczy.

Następnie wspólnie zostały posadzone zakupione i przyniesione z własnego ogrodka przez seniorkę zioła (bazylia, tymanek, rozmaryn, lubczyk, mięta, melisa), które w przyszłości posłużą jako dodatek do sporządzania przez dzieci posiłków.

Dzieci świetnie radziły sobie z sadzeniem ziół, ich zaangażowanie było ogromne. Zobowiązały się do dalszej ich pielęgnacji.

Zarówno dzieciom, jak i seniorom wspólna praca dała wiele radości i przyczyniła się do zbliżenia pokoleń. Po pracy wszyscy zasiedli do kolacji, przygotowanej przez Pana Pawła opiekuna Rodzinki VI z pomocą dzieci. Do przepysznych dań przygotowanych z makaronów, zostały wykorzystane zioła.

Dziękujemy Pani Elżbiecie - Dyrektor Placówki i Panu Pawłowi - wychowawcy z Placówki, za pomoc i możliwość zealizowania projektu.

Gratulujemy naszym wspaniałym Wolontariuszkom i Wolontariuszowi zaangażowania i wielkich serc do dzieci!

Inicjatywa zrealizowana była w ramach projektu "Wolontariat - lubię to!" sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Porgramu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 - 2030.

#WLT

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry