Fundacja Aktywności Obywatelskiej
ul. Projektowa 1
20-209 Lublin
Tel./Fax: +48 81 532 25 52
E-mail: fundacja@fao.org.pl
Czym jest rodzina dla nastolatka wkraczającego w dorosłość? Co myśli o gnieździe, które niebawem opuści, i o tym, które niedługo założy? Czego oczekuje? Czego pragnie? Czego się obawia i co może zrobić? Przeciętny uczeń szkoły średniej, dajmy mu na imię Michał. Mieszka z rodzicami i młodszą o kilka lat siostrą. Dziadkowie rozproszeni po okolicy. Czego potrzebuje młody człowiek od rodziny, by czuć się bezpiecznie?
Jedno dziecko w innym mieście, drugie za granicą, trzecie też na swoim - niby w pobliżu, a jednak nieobecne, i tak można wyliczać zależnie od liczby dzieci.
Zapraszamy osoby starsze, schorowane, samotne, które chciałyby doświadczyć wsparcia ze strony rodzin z dziećmi szkolnymi.
Podstępne a często objawiające się niespodziewanie. Na co uważać?
Kiedy pójdziesz na swoje? To pytanie do młodych ludzi, którzy pomału próbują się usamodzielniać. Studia, przeprowadzki do innych miast, pierwsza praca, poważne wybory życiowe. Samodzielny człowiek to dla części ludzi także odosobniony od rodziców. Własna stancja, praca, związek.
Najgroźniejsza opcja i najbardziej stresująca ratownika. Jednak możemy i tu zadziałać.
Po pierwsze - nie narażać się na utratę ciepła. Jak możesz pomóc osobie, którą to spotkało?
Rodzic i dziecko, w takim duecie warto się znaleźć, a szczególnie kiedy robi się coś dobrego. W projekcie "W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin” rodzice, dzieci i dziadkowie wspólnie opracowali ofertę pomocy dla osób starszych w trudniejszej sytuacji. Oferty te zostały odczytane do mikrofonu Radia Lublin.
Wolność, równość, sprawczość, wspólnotowość, sprawiedliwość, różnorodność, te i wiele innych wartości buduje demokrację, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego na co dzień jak cenna jest to rzecz ? Tym tematem grupa liderek i liderów lokalnych z Zamościa rozpoczęła cykl warsztatów edukacyjnych w ramach projektu "Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy" #AktywniObywateleGranty