Перейти до вмісту Перейдіть до меню

W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin

Термін реалізації:

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu aktywności społecznej 40 osób (członków 20 rodzin) z Lublina a przez to wzmocnienie więzi rodzinnych i poprawa zdrowia psychicznego członków rodzin.

Cele szczegółowe:

1. wzrost wiedzy członków rodzin na temat wartości aktywności społecznej oraz sposobów pomagania innym

2. wzrost motywacji do podejmowania aktywności społecznej przez rodzinę

3. umożliwienie rodzinom zdobycia doświadczenia w zakresie rodzinnego wspierania osób potrzebujących

4. upowszechnienie idei zaangażowania rodzin na rzecz osób potrzebujących wsparcia

Działania:

- Akademia Aktywnej Rodziny

- Opracowanie nowatorskiej gry „W rodzinie siła”

- Pomoc sąsiedzka

- Kampania społeczna promująca rodzinną aktywność

Bezpośrednią grupą docelową projektu jest 40 osób – członków 20 rodzin z Lublina, grupa pośrednia to odbiorcy działań rodzin (20 osób).

Rezultaty i efekty:

- Integracja i wzmocnienie więzi rodzinnych.

- Aktywizowanie i pobudzanie mieszkańców i ich rodzin do działań na rzecz społeczności lokalnej

- Integracja społeczności lokalnej

- Rozwiązanie problemów osób/grup

- Poprawa zdrowia psychicznego członków rodzin biorących udział w projekcie poprzez wzrost wiedzy w tym zakresie oraz aktywność na rzecz potrzebujących

- Budowanie poczucia identyfikacji, tożsamości ze swoją rodziną i społecznością lokalną

- Podniesienia poczucia sprawczości, samooceny.

Kwota dofinansowania 250 000,00 zł.

Projekt „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Останні новини про цей проект

 • Wakacje bez nudy!

  Nadejście wakacji zwykle kojarzy się nam z podróżami, przygodami i zwiedzaniem nowych miejsc. Jednak nie zawsze mamy możliwość wyjazdu i spędzenia urlopu w ciekawych zakątkach świata. Cóż więc robić, gdy zostajemy w domu? Okazuje się, że można spędzić niezapomniane wakacje bez wychodzenia z własnego podwórka, angażując się w różnorodne aktywności, które nie tylko zapewnią nam radość i satysfakcję, ale również pozwolą nam pomóc innym.

 • W rodzinie można pięknie się różnić.

  Każda rodzina jest unikalna i składa się z różnorodnych jednostek, które mają swoje indywidualne cele, pasje i zainteresowania. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami, dziećmi, rodzeństwem czy partnerami, napotykamy wyzwania związane z pogodzeniem różnych interesów w ramach jednej wspólnoty domowej.

 • Nasze rodziny planują aktywne wakacje - na antenie Radia Lublin

  O tym, jak ważne jest zaplanowanie wakacji, które wzmacniają więzi rodzinne, rozmawia z ojcem, córką i „przyszywaną babcią” Pani Redaktor Magdalena Lipiec-Jaremek w Polskim Radiu Lublin w reportażu "Piękne życie".

 • Karty, które jednoczą rodzinę - o naszej grze na antenie Radia Lublin!

  Karty do gry, które jednoczą rodzinę! – o naszej idei w programie " Piękne życie" Pani Redaktor Magdaleny Lipiec-Jaremek w Polskim Radiu Lublin.

 • Warto mieć marzenia!

  Od wieków marzenia stanowiły paliwo dla ludzkiego postępu i rozwoju. To one skłaniały nas do podejmowania wyzwań, przełamywania przeszkód i dążenia do czegoś większego niż jesteśmy obecnie. Marzenia kierują naszą wyobraźnią, napędzają naszą motywację i nadają sens naszemu życiu.

 • Jak zaplanować wakacje z rodziną?

  Wakacje z rodziną są doskonałą okazją do spędzenia wspólnego czasu, odłączenia się od codziennych obowiązków i stworzenia niezapomnianych wspomnień. Planowanie udanego wypoczynku dla wszystkich członków rodziny może jednak być wyzwaniem.

 • Pomagam, bo warto!

  W dzisiejszym zabieganym i często bezosobowym świecie, czasami łatwo jest zapomnieć o znaczeniu dawania z serca i czerpaniu radości z pomagania innym. Jednak warto przypominać sobie, że dobro wraca - zarówno do nas samych, jak i do społeczności, w której żyjemy.

 • Jak pracować w grupie, aby osiągać wyznaczone cele?

  Praca w grupie jest powszechnym elementem w wielu dziedzinach życia, takich jak biznes, edukacja czy organizacje społeczne. Efektywna praca w zespole może przynieść wiele korzyści, w tym zwiększenie produktywności, lepsze wykorzystanie różnorodnych umiejętności i doświadczeń oraz osiąganie wspólnych celów.

 • Wolontariat rodzinny na antenie Radia Lublin

  Jak wyglądał wolontariat rodzinny na rzecz osób starszych w Lublinie? Jakie potrzeby mają osoby starsze? Prezentacja rodzin, seniorów i gry, która ma wspierać w wielopokoleniowej pomocy - w reportażu "Piękne życie" Pani Redaktor Magdaleny Lipiec-Jaremek w Polskim Radiu Lublin.

 • Zapraszamy do korzystania z kart gry "W rodzinie siła"

  W ramach projektu "W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin" stworzyliśmy zestaw kart z pomysłami na aktywność rodzinną w domu i na zewnątrz. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją, do drukowania kart i korzystania z nich. A nade wszystko zachęcamy do wspólnego rodzinnego spędzania czasu.

бачити все Ikona klawisza w prawo

Ikona wstecz Поверніться до проектів

Ikona do góry