Перейти до вмісту Перейдіть до меню

Osobom starszym - bezpieczeństwo i szacunek

Термін реалізації:

Останні новини про цей проект

 • Konferencja prasowa na ARENA LUBLIN

  Najpierw patrol obywatelski w drodze do stadionu Arena, następnie inicjatywa zorganizowana w formie konferencji prasowej. To zamysł seniorów – liderów, którym zależy na rozwijaniu pasji sportowych w bezpiecznej, przyjaznej formie.

 • Poczuj jak pachnie las

  „Kąpiele leśne dla zdrowia” to tytuł inicjatywy aktywnych społecznie seniorów. Celem spotkania zorganizowanego przez seniorów dla ich rówieśników była edukacja w zakresie terapeutycznych spacerów przyrodniczych i terapii zapachami lasu.

 • Seniorzy obywatele

  Osoby starsze to w Lublinie (i nie tylko) coraz liczniejsza grupa odbiorców usług publicznych i ważna grupa obywateli, których głos powinien być brany pod uwagę przy rozwiązaniach systemowych, samorządowych, wspólnotowych, osiedlowych.

 • Bezpiecznie ruszaj w las

  Choć wiele osób potrafi rozróżniać gatunki drzew leśnych, zna pojęcia związane z pracą leśników, nie wie, co zrobić w sytuacji rudnej, np. zagubienia się w lesie. Dzikie zwierzęta, grzyby, owady, to niektóre zagrożenia dla seniorów lubiących i odwiedzających lasy. Jak wiec być bezpiecznym?

 • Ściągnijmy seniorów na stadion!

  Liderem patrolu obywatelskiego jest Stanisław Komorski, który opowiada o samej idei wydarzenia: „Przyświecała nam idea odtworzenia drogi seniorów w drodze na mecz piłkarski. Chcemy zachęcić seniorów do brania udziału w imprezach sportowych wtedy, kiedy będą czuli się bezpiecznie. Cała przyjemność bycia na imprezie sportowej to przeżycie tej atmosfery, kibicowania, zdenerwowania, okrzyków zadowolenia i niezadowolenia… ”

 • W zdrowym ciele zdrowy duch….

  jak mówi znane przysłowie. Bezpieczeństwo zdrowotne seniora to nie tylko dobrze dobrane lekarstwa i witaminy dla seniora. To tylko jedna część medalu bezpieczeństwa zdrowotnego i to w ostateczności kiedy faktycznie tego potrzebują seniorzy. Na pierwszym miejscu jest profilaktyka i zdrowy, bezpieczny dla stanu fizycznego, psychicznego i umysłowego styl życia.

 • Nie boimy się udzielać pierwszej pomocy!

  Nie boimy się udzielać pierwszej pomocy! To motto przewodnie seniorek, które przygotowały inicjatywę pod tym samym tytułem: - Chcieliśmy nauczyć mieszkańców, szczególnie seniorów jak prawidłowo i bezpiecznie udzielać pierwszej pomocy – podkreśla Krystyna Mroczek , liderka odpowiedzialna za inicjatywę.

 • Świeć przykładem- noś odblaski!

  Liderzy i realizatorzy projektu „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek” nie ustają w działaniach, wobec lubelskich seniorów przekazując im cenne rady jak ustrzec się oszustów, jak być bezpiecznym na drodze. Tym razem inicjatywa nt bezpieczeństwa odbyła się w Domu Pomocy Społecznej Kalina, gdzie seniorzy – liderzy edukowali swoich rówieśników.

 • Ważne miejsca!

  Niebieskie miejsca parkingowe są wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, którzy korzystają z samochodów osobowych lub dla kierowców, którzy przewożą osoby niepełnosprawne. Do parkowania na tego typu miejscach uprawiania specjalna karta parkingowa.

 • Jesienne spacery badawcze

  Jesienny dzień 26 września obfitował w dzień spacerów badawczych, tzw. patroli obywatelskich. Seniorki i seniorzy zaangażowali się w wytyczenie tras spacerów i aktywne ich obserwowanie. Celem spacerów było zdiagnozowanie takich przestrzeni na terenie Lublina, które wymagają poprawy, udoskonalenia, czy zmiany.

бачити все Ikona klawisza w prawo

Ikona wstecz Поверніться до проектів

Ikona do góry