Перейти до вмісту Перейдіть до меню

Aktualności

 • Seniorzy i FAO - nadal razem

  15 maja cały zespół FAO spotkał się razem z zaprzyjaźnionymi seniorami, aby uroczyście podsumować to, co dzieje się w naszym Grancie Instytucjonalnym.

 • Wiece partycypacji - budowanie zaangażowania społecznego i współpracy

  W ramach projektu "Razem mieszkamy - wspólnie działamy!" odbyły się w ostatnich tygodniach trzy wiece partycypacji w trzech różnych miejscach: w Biłgoraju, Zamościu i Lublinie. Miały one na celu stworzenie okazji do wzajemnego poznania się liderów – uczestników projektu oraz ich pomocników, którzy wspólnie z nimi będą niebawem realizować inicjatywy obywatelskie w trzech powiatach województwa lubelskiego.

 • Zaproszenie na wiec i konferencję prasową

  Przed nami wiec partycypacji w Lublinie - serdecznie zapraszamy media

 • Wspieram bo potrafię, o roli rodziny w działaniach pomocowych na rzecz osób starszych.

  Wspieranie innych w aktywności na rzecz osób potrzebujących, zwłaszcza starszych, jest jednym z ważnych aspektów życia społecznego. Starzenie się społeczeństwa oraz rosnące zapotrzebowanie na opiekę i wsparcie dla osób starszych, wskazują na potrzebę zaangażowania się w takie działania. Współczesne wyzwania społeczne wymagają od nas większej empatii i gotowości do niesienia pomocy.

 • Jak zaplanować majówkę z rodziną?

  Majówka to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazd z rodziną, aby spędzić czas wolny poza domem. Jednakże, planowanie takiego wyjazdu może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też w tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak skutecznie zaplanować majówkę z rodziną.

 • Dziecko w sieci

  Obecnie dzieci coraz wcześniej zaczynają korzystać z nowych technologii i Internetu. Dostęp do informacji, rozrywki i kontaktu z rówieśnikami z całego świata może być niesamowicie wartościowy, ale może też stanowić zagrożenie dla ich bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego.

 • Lider rodzi się w rodzinie! O postawach aktywności i braniu spraw w swoje ręce.

  Lider to osoba, która potrafi inspirować, motywować i prowadzić innych do celu. Ale czy lider rodzi się zawsze poza rodziną, czy może być to proces wychowania i kształtowania postaw już w domu? Okazuje się, że wiele z tych cech można rozwijać i pielęgnować już od najmłodszych lat, a kluczową rolę w tym procesie odgrywa rodzina.

 • Jak komunikować się bez przemocy

  Komunikacja jest kluczowym elementem każdego związku, w tym także w rodzinie. Niestety, często zdarza się, że w trakcie rozmów pojawiają się agresywne słowa lub zachowania, co prowadzi do eskalacji konfliktów. Dlatego warto nauczyć się, jak komunikować się bez przemocy, zwłaszcza w relacjach rodzinnych.

 • Doceniaj, nie oceniaj!

  Dbanie o poczucie wartości dziecka to jeden z kluczowych aspektów wychowania. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dziecko, które czuje się wartościowe i akceptowane, ma większą szansę na osiągnięcie sukcesu w przyszłości. Jednocześnie, zadbanie o poczucie wartości dziecka nie oznacza, że nie ma pewnych granic. Jednak ważne jest, aby to, co mówimy do naszych dzieci, było ukierunkowane na rozwój, a nie na ocenę.

 • Rodzina jest wartością.

  Rodzina jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. To w rodzinie uczymy się miłości, szacunku, zaufania oraz wielu innych wartościowych cech. Rodzina to również miejsce, gdzie zdobywamy wiedzę, uczymy się życia oraz praktykujemy relacje z innymi ludźmi.

Ikona do góry