Перейти до вмісту Перейдіть до меню

Aktualności:

 • Skąd się bierze lider?

  Już podczas nauki w szkole można rozpocząć działania na rzecz społeczności. Uczennica jednego z zamojskich liceów, a jednocześnie uczestniczka projektu „Razem mieszkamy – wspólnie działamy” opowiada o swojej ścieżce do uzyskania umiejętności liderskich. Z uczestniczką projektu, Aleksandrą Błaszczak, rozmawia Elżbieta Mielniczuk z Fundacji Aktywności Obywatelskiej.

 • Wystawa Prac "Budujemy Mosty"

  Zapraszamy do obejrzenia prac " Budujemy Mosty", która znajduje się w siedzibie FAO. Wystawa jest jednym z efektów inicjatywy polsko-ukraińskiej w ramach projektu Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy

 • Między Kulturami i Tradycjami

  W okresie przedświątecznym gdy tradycje nabierają wyjątkowego znaczenia, inicjatywy, które łączą różne kultury, stają się istotnym narzędziem budowania mostów między ludźmi. Taką właśnie inicjatywą była akcja zorganizowana przez liderkę Jolantę Terlecką-Bogusiewicz w ramach projektu "Razem Mieszamy - Wspólnie Działamy". Dzięki współpracy z Stowarzyszeniem Samopomocy Terytorialnej w Lublinie oraz wsparciu finansowemu z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny, inicjatywa ta przerodziła się w inspirujące wydarzenie, które przyniosło radość i wzajemne zrozumienie.

 • Przez uśmiech i muzykę do serca!

  Spotkanie z mieszkańcami i mieszkankami Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie przy ul. Kosmonautów w Lublinie było okazją do spędzenia wspólnego czasu, ale przede wszystkim pokazaniem jak dużo można osiągnąć jednocząc siły. Muzyka porwała mieszkańców do tańca, było dużo radości i wspólnej zabawy.

 • "Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem..."

  4 grudnia 2023 r. siedziba PCK w Biłgoraju stała się miejscem niezwykłego spotkania społeczności polskiej i ukraińskiej podczas inicjatywy "Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem..." udało się stworzyć nie tylko wyjątkowe dzieła artystyczne, ale przede wszystkim zbudować wspaniałą atmosferę bliskości i zrozumienia.

 • Spotkanie mikołajkowe w świetlicy środowiskowej

  Wolontariusze Fundacji Aktywności Obywatelskiej działają! Wprowadzają w życie samodzielnie opracowane pomysły inicjatyw. Jednym z nich było spotkanie mikołajkowe w świetlicy środowiskowej na Bronowicach.

 • Literatura połączyła wspólne działania!

  Mieszkańcy Czechowa mieli możliwość zintegrowania się, wymiany opinii, zadawania pytań i poszukiwani odpowiedzi. Wszystko to dzięki spotkaniu literackiemu w ramach inicjatywy pn.: „Literatura łączy wspólne działania”, które odbyło się w Klubie Osiedlowym „Miniatura” w Lublinie.

 • Andrzejkowe klimaty w Stowarzyszeniu Samopomocy Terytorialnej

  Pierwsza inicjatywa realizowana przez wolontariuszy FAO za nami. Spotkanie andrzejkowe zostało zorganizowane klimatycznie, integracyjnie, z korzyścią dla uczestników, którzy mieli okazję wyjść z domu i spędzić czas swobodnie, w gronie znajomych osób.

 • Zobaczyć, zaangażować, zrobić – postawa lidera

  Kto raz zaczął się udzielać na rzecz dobra wspólnego, ten z reguły nie potrafi albo nie chce później rezygnować. Dostrzega nowe pola działalności, stara się o własny rozwój, żeby jeszcze skuteczniej eliminować problemy i walczyć z nimi: ubóstwem, skutkami wojny na Ukrainie, wykluczeniem i innymi trudnymi zjawiskami. Przykładem takiej postawy jest pani Teresa Kośmider, liderka, uczestniczka projektu p.t. „Razem mieszkamy – wspólnie działamy!”. Pani Teresa przedstawia nam swoją sylwetkę: społecznika, wolontariuszki, a przede wszystkim członka społeczności wrażliwego na problemy innych. Rozmowę z liderką przeprowadziła Elżbieta Mielniczuk z Fundacji Aktywności Obywatelskiej.

Ikona do góry