Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Senior ćwiczy

Dotyczy projektu: Grant instytucjonalny.

Grupa z Biłgoraja miała możliwość uczestnictwa w warsztatach, zrealizowanych z projektu Grant instytucjonalny.

Podczas tego wydarzenia seniorzy dowiedzieli się, jak prawidłowo ćwiczyć umysł i oddech, jak gimnastykować rece, nadgarstki i nogi, zwracając uwagę na prawidłową postawę ciała.

Ludzkie ciało można kształtować na wiele różnych sposobów. Jest zaprogramowane tak, aby nielmalże automatycznie dostosować się do naszych warunków środowiskowych. W naszym społeczeństwie mamy również wiele udogodnień i mechanizmów zaprojektowanych do sprawnego dostosowywania się lub ukierunkowywania sposobu myślenia oraz działania w określony sposób. Definiują one metody, w jaki nasz umysł się dostosowuje do codziennych sytuacji tak, abyśmy mogli łatwiej i szybciej osiągnąć cele, które sobie postawiliśmy. Aby jednak osiągnąć maksymalny potencjał cechujący nasz trening mentalny, musimy codziennie stawiać sobie nowe wyzwania i następnie je realizować. Ważne w tym wszystkim są ćwiczenia fizyczne i umysłowe, które muszą być wykonywane systematycznie i prawidłowo.

Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry