Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności:

 • Dzień Międzynarodowy: Budujemy Mosty Otwartości i Pomocy

  Dzięki współpracy liderek młodzieżowych i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie została zorganizowana inicjatywa pt. Dzień Międzynarodowy. Promowaliśmy otwartość na różnorodność kulturową, szacunek dla pochodzenia etnicznego, ucząc szacunku i tolerancji tak aby tworzyć bardziej wspierający świat dla wszystkich. Dzień Międzynarodowy to nie tylko święto różnorodności, lecz także okazja do świadomego zaangażowania !

 • (Re) aktywacja w Dąbrowicy !

  Spotkanie obywatelskie pn.: „(Re) aktywacja w Dąbrowicy – budujemy dialog społeczny!” połączyło Mieszkanki i Mieszkańców tej miejscowości. Było edukacyjnie, inspirująco i integracyjnie. Spotkanie odbyło się w OSP w Dąbrowicy k/ Biłgoraja.

 • Warsztaty tworzenia stroików świątecznych

  Wielkanoc to jedne z najradośniejszych świąt w naszej tradycji kulturowej, którym towarzyszy barwna i radosna oprawa w formie wianków, stroików lub wiązanek.

 • Silni razem z młodzieżą - spotkanie międzypokoleniowe

  Działania seniorów na rzecz dzieci i młodzieży z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych to pomysł na inicjatywę jednej z grup seniorek - uczestniczek projektu Grant Instytucjonalny, której liderką i pomysłodawczynią była Teresa Maj.

 • ,, Rola mężczyzny we współczesnym świecie.”

  ,, Rola mężczyzny we współczesnym świecie.” W dniu 10.02.2024 roku w siedzibie PCK w Biłgoraju odbyło się spotkanie seniorów z okazji realizacji inicjatywy i obchodów dnia Świętego Walentego. Temat inicjatywy miał na celu zwrócenie uwagi na rolę mężczyzny w różnych aspektach, takich jak mąż, ojciec, dziadek, pracownik, społecznik, gdyż wszystkie te role mają znaczenie w rodzinie, instytucjach państwowych , gospodarczych, kulturalnych, społecznych.

 • Wiec partycypacji na podsumowanie projektu w Biłgoraju

  Projekt "Razem Mieszkamy - wspólnie działamy" powoli dobiega końca, zbieramy pierwsze efekty pracy, zaczynamy od grupy w Biłgoraju gdzie na wiecu partycypacji uczestnicy dzielili się swoim doświadczeniem ale też sukcesami i porażkami

 • Ziołowa, zdrowa, kolorowa inicjatywa Seniorek

  Seniorki z Lublina biorące udział w projekcie Fundacji Aktywności Obywatelskiej pn.: "Grant Instytucjonalny" stawiają pierwsze kroki w realizowaniu własnych pomysłów na aktywizację osób starszych. Spotkanie z zielarką zorganizowane dnia 5 lutego we współpracy ze Środowiskowym Centrum Seniorów przy ul.Śliwińskiego 5 w Lublinie okazało się pełnym sukcesem i może być dla uczestniczek projektu powodem do dumy.

 • Integracja i wsparcie dla seniorów ukraińskich w Polsce – Rozmowa z przedstawicielką Fundacji Aktywności Obywatelskiej

  Nowy Rok przynosi ze sobą nadzieję i możliwość refleksji nad wartościami społecznymi. W tym kontekście, rozmowa z Anną Maciąg-Pazik, wiceprezes Fundacji Aktywności Obywatelskiej, ukazuje inspirujące inicjatywy integrujące seniorów ukraińskich z polskim społeczeństwem.

 • Pomoc sąsiedzka trwa!

  W ramach projektu Grant instytucjonalny podczas spotkania grupy wsparcia Seniorki wymieniają doświadczenia jak najlepiej świadczyć pomoc sąsiedzką. Poza tym nadal się uczą i przygotowują wydarzenia międzypokoleniowe. Wspierając innych seniorzy dbają także o siebie, swój komfort i rozwój. Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny. #AktywniObywateleGranty

 • Z widokiem na Biłgoraj - ruszył kanał na You Tubie

  W ramach projektu "Razem mieszkamy - wspólnie działamy!" liderka z Biłgoraja - Agnieszka Otto - Borowy, zorganizowała cykl spotkań z mieszkańcami, dotyczący spraw ważnych dla Biłgorajan i Biłgorajanek. Długofalowym efektem Jej inicjatywy jest uruchomiony profil na Facebooku i konto na You Tube o nazwie: Z widokiem na Biłgoraj.

Ikona do góry