Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Co słychać w Fundacji Aktywności Obywatelskiej?

 • Jesienne spacery badawcze

  Jesienny dzień 26 września obfitował w dzień spacerów badawczych, tzw. patroli obywatelskich. Seniorki i seniorzy zaangażowali się w wytyczenie tras spacerów i aktywne ich obserwowanie. Celem spacerów było zdiagnozowanie takich przestrzeni na terenie Lublina, które wymagają poprawy, udoskonalenia, czy zmiany.

 • Bezpieczny Senior

  Uważność, rozsądek oraz pamiętanie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa może uchronić niejednego seniora przez utratą pieniędzy, własnych danych osobowych. O tych ważnych tematach i jeszcze wielu innych zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa seniorów rozmawiała grupa seniorów z policjantami w ramach inicjatywy "Bezpieczny Senior"

 • Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

  1 października - pamiętamy o Seniorach

 • Senior zdrowy – senior bezpieczny!

  Właściwe żywienie jest ważnym elementem profilaktyki oraz leczenia wielu schorzeń, w szczególności u osób starszych. Dla zachowania zdrowia każdy senior powinien przestrzegać podstawowych zasad zbilansowanej diety. Znają je już uczestnicy inicjatyw np.: „Senior zdrowy – senior bezpieczny!”

 • Zapraszamy lubelskie rodziny do udziału w nowym projekcie

  Fundacja Aktywności Obywatelskiej rozpoczęła rekrutację mieszkańców Lublina - rodziców i ich nastoletnich dzieci do projektu "W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin"

 • Mieszkańcy i mieszkanki spacerują i patrolują!

  Ruchome płytki na chodnikach, porzucone hulajnogi na przejściach dla pieszych, brak pasów na przejściu, obciążony ciężkimi rzeczami balkon wychodzący na ulicę, niebezpieczne zejście prowadzące do ogródków działkowych.

 • Na spotkanie z drugim człowiekiem!

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób starszych dnia 24 września br. w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Lublinie zostało zorganizowane spotkanie międzypokoleniowe. Uczestniczyli w nim starsi i młodsi. Celem było poznanie się oraz integracja, a także zdobycie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa seniorek i seniorów.

 • Świadomy Senior to bezpieczny Senior

  Nie tylko nieznajomość prawa szkodzi, także brak wiedzy, informacji nt. różnych aspektów życia seniorów również może wiązać się z niebezpieczeństwami i zagrożeniami dla osób starszych. Odpowiadając na ten problem grupa seniorów przygotowała inicjatywę nt. bezpieczeństwa seniorów w sieci oraz bezpieczeństwa zdrowotnego. Inicjatywa odbyła się 21 września w formie spotkania edukacyjno-warsztatowego.

 • Międzypokoleniowa integracja polsko-ukraińska

  Co jest w życiu najważniejsze? Relacje! Co można zrobić najlepszego dla innych? Dać im swój czas.

 • W zdrowym ciele zdrowy duch!

  Z tego założenia wyszli seniorzy przygotowujący inicjatywę pn.: „Jak bezpiecznie ćwiczyć aby zachować aktywność seniora”. Seniorzy i młodsi, zaproszeni na inicjatywę poznali tajniki wykonywania podstawowych czynności domowych tak, aby nie obciążać stawów.

Ikona do góry