Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

 • Opuszczanie gniazda

  Kiedy pójdziesz na swoje? To pytanie do młodych ludzi, którzy pomału próbują się usamodzielniać. Studia, przeprowadzki do innych miast, pierwsza praca, poważne wybory życiowe. Samodzielny człowiek to dla części ludzi także odosobniony od rodziców. Własna stancja, praca, związek.

 • Aktywne rodziny szukają seniorów, którym mogą pomóc.

  Rodzic i dziecko, w takim duecie warto się znaleźć, a szczególnie kiedy robi się coś dobrego. W projekcie "W  rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin” rodzice, dzieci i dziadkowie wspólnie opracowali ofertę pomocy dla osób starszych w trudniejszej sytuacji. Oferty te zostały odczytane do mikrofonu Radia Lublin.

 • Pierwsze warsztaty rozpoczęły się

  Wolność, równość, sprawczość, wspólnotowość, sprawiedliwość, różnorodność, te i wiele innych wartości buduje demokrację, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego na co dzień jak cenna jest to rzecz ? Tym tematem grupa liderek i liderów lokalnych z Zamościa rozpoczęła cykl warsztatów edukacyjnych w ramach projektu "Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy" #AktywniObywateleGranty

 • Rekrutacja na edycję wiosenną i jesienną trwa!

  Wierzy w to, że zmiana może rozpocząć się w każdym z nas, ale czasem do tej zmiany potrzebny jest drugi człowiek.

 • Tworzenie wspólnego domu, o rodzinie wielopokoleniowej słów kilka

  W dawnych czasach rodzina składała się z co najmniej trzech pokoleń. Dziś dorastające dzieci wyprowadzają się z domu, wybierając niezależność i prywatność. Obecnie w opinii publicznej panuje przekonanie, że każdy powinien jak najszybciej się usamodzielnić i „pójść na swoje”.

 • Jak dogadać się z nastolatkiem?

  Obecność, wysłuchanie, brak oceny i zrozumienie to cztery kluczowe słowa - ważne, aby zbudować kontakt z nastolatkiem.

 • Kierunek Włączenie - Seniorzy i Seniorki są wśród nas!

  Kończymy realizację projektu "Kierunek Włączenie - Seniorzy i Seniorki są wśród nas!" ale efekty pozostają z nami, a to nie tylko konkretna pomoc i towarzyszeniem potrzebującym seniorom i seniorkom, pomoc psychologiczna, zrealizowane inicjatywy to coś więcej...

 • Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

  W dzisiejszych czasach, wielu mężczyzn ma trudności z pogodzeniem obowiązków zawodowych z obowiązkami domowymi. Często brakuje im czasu dla dzieci i żony, ponieważ muszą poświęcić go na pracę, aby utrzymać rodzinę. Taki brak czasu może prowadzić do osłabienia relacji, braku bliskości z dziećmi oraz do kryzysu w małżeństwie.

 • Do końca stycznia trwa rekrutacja do projektu dla liderów

  Jeszcze tylko tydzień trwa rekrutacja liderów z Lublina, Zamościa i Biłgoraja do naszego nowego projektu "Razem mieszkamy - wspólnie działamy".

 • Centrum Aktywnego Seniora i Seniorki zaprasza!

  Zapraszamy osoby starsze do korzystania z bezpłatnego poradnictwa indywidualnego i grupowego.

Ikona do góry