Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności

 • Konferencja prasowa na ARENA LUBLIN

  Najpierw patrol obywatelski w drodze do stadionu Arena, następnie inicjatywa zorganizowana w formie konferencji prasowej. To zamysł seniorów – liderów, którym zależy na rozwijaniu pasji sportowych w bezpiecznej, przyjaznej formie.

 • Kosmicznie zakręceni :)

  Poznawanie siebie, swoich potrzeb, różnic pozwala ludziom lepiej się poznać, zrozumieć, nawiązać relację. Szczególnie jeśli dotyczy to osób i grup, które bywają dla „ogółu”, niewidoczne. Takie grupy to np. osoby niepełnosprawne, osoby starsze.

 • Integracja przez kulturę

  Udział w kulturze to ważne doświadczenie niezależnie od wieku i stanu zdrowia, pochodzenia itp. Poza wymiarem korzyści indywidualnych, które przekładają się na zdobycie wiedzy, nowe doświadczenia, przeżycia ważny jest aspekt grupowy. Przeżywanie kultury w grupie daje wspólne poczucie uczestnictwa, przynależności. Właśnie z takich pobudek grupa seniorek z liderką Krystyną Strzelecką postanowiła przygotować inicjatywę, której celem będzie integracja przez kulturę.

 • O naszym projekcie w Polskim Radiu Lublin

  Jak wyglądają warsztaty dla rodzin prowadzone przez Fundację Aktywności Obywatelskiej z Lublina. Dlaczego warto być aktywnym? Co daje wolontariat? Jakie cechy powinien mieć wolontariusz? Co dobrego może przynieść rodzinny wolontariat na rzecz samotnych osób starszych? Wsparcie rodzin poprzez zapewnienie im większego dostępu do usług opiekuńczych, specjalistycznego poradnictwa oraz terapii, a także zajęć i warsztatów rozwijających kompetencje komunikacyjne i wychowawcze – to najważniejsze cele projektu pn. „W rodzinie siła!”.

 • Rodzina największą wartością

  „Pomimo dużych zmian społeczno-politycznych oraz ekonomicznych ostatnich dziesięcioleci rodzina niezmiennie pozostaje podstawową komórką życia społecznego, a szczęście rodzinne uważane jest za jedną z podstawowych wartości i cel życiowy wielu Polaków” – tak zaczyna się opublikowany w lutym 2019 r. raport CBOS „Rodzina – jej znaczenie i rozumienie”.

 • Seniorzy obywatele

  Osoby starsze to w Lublinie (i nie tylko) coraz liczniejsza grupa odbiorców usług publicznych i ważna grupa obywateli, których głos powinien być brany pod uwagę przy rozwiązaniach systemowych, samorządowych, wspólnotowych, osiedlowych.

 • Bezpiecznie ruszaj w las

  Choć wiele osób potrafi rozróżniać gatunki drzew leśnych, zna pojęcia związane z pracą leśników, nie wie, co zrobić w sytuacji rudnej, np. zagubienia się w lesie. Dzikie zwierzęta, grzyby, owady, to niektóre zagrożenia dla seniorów lubiących i odwiedzających lasy. Jak wiec być bezpiecznym?

 • Ściągnijmy seniorów na stadion!

  Liderem patrolu obywatelskiego jest Stanisław Komorski, który opowiada o samej idei wydarzenia: „Przyświecała nam idea odtworzenia drogi seniorów w drodze na mecz piłkarski. Chcemy zachęcić seniorów do brania udziału w imprezach sportowych wtedy, kiedy będą czuli się bezpiecznie. Cała przyjemność bycia na imprezie sportowej to przeżycie tej atmosfery, kibicowania, zdenerwowania, okrzyków zadowolenia i niezadowolenia… ”

 • Poczuj jak pachnie las

  „Kąpiele leśne dla zdrowia” to tytuł inicjatywy aktywnych społecznie seniorów. Celem spotkania zorganizowanego przez seniorów dla ich rówieśników była edukacja w zakresie terapeutycznych spacerów przyrodniczych i terapii zapachami lasu.

 • Jak do nas dotrzeć?

  Zapraszamy do nowego biura na Projektową 1.

Ikona do góry