Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Co słychać w Fundacji Aktywności Obywatelskiej?

 • Seniorzy w bezpiecznej podróży

  15 września seniorzy odbyli wyprawę po Lubelszczyźnie przez Świdnik, Piaski i Chełm. Nie była to zwykła wycieczka. Obowiązywały zasady bezpiecznego podróżowania. W odwiedzanych miejscowościach uczestnicy wyjazdu spotkali się z przedstawicielami instytucji, w których osoby starsze znajdują wsparcie i ochronę w zagrożeniach.

 • Nie(zwykłe) Spacery Seniorów

  W ramach projektu Osobom Starszym - bezpieczeństwo i szacunek zakończyliśmy tydzień spacerów nie(zwykłych) ponieważ miały one charakter poznania danej przestrzeni osiedla, ulicy z punktu widzenia tych osób dla których taki zwykły spacer w swoim środowisku lokalnym może być nie lada wyzwaniem.

 • BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE SENIORA !

  Zdrowie i generalnie bezpieczeństwo zdrowotne to tematy ważne dla każdego, dla osób starszych również. Dlatego temat bezpieczeństwa zdrowotnego wybrała grupa seniorów jako przewodnie hasło na realizację inicjatywy zgodnie z sentencją: Szlachetne zdrowie Nikt się nie dowie Jako smakujesz Aż się zepsujesz. (Jan Kochanowski "Na zdrowie")

 • Wakacje z inicjatywą

  Minęły wakacje, czas nie tylko wypoczynku, ale i pracy nad inicjatywami. Seniorzy - liderzy połączyli przyjemne i twórcze spędzanie czasu z poważnymi zagadnieniami.

 • Rozpoczęliśmy nowy projekt: " W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin"

  Wzmacniamy 40 osób (członków 20 rodzin) z Lublina, a przez to umacniamy więzi rodzinne i poprawiamy zdrowie psychiczne członków rodzin.

 • Działkowe integracje międzypokoleniowe!

  To, że nie jesteśmy w stanie funkcjonować w oderwaniu od przyrody to jest fakt. Codziennie korzystamy z darów natury, odpoczywamy w jej przestrzeni i korzystamy z niej pełnymi garściami. Natura, działka, ogrody to też wspaniała przestrzeń do budowania relacji międzypokoleniowych.

 • Z ziołami za pan brat!

  Zioła są z ludźmi od wieków, natura i przyroda wspomaga nasze zdrowie, jest na wyciągnięcie ręki. Zanim jednak rękę po zioła wyciągniemy, warto zapoznać się z ich właściwościami. Wszak łatwo można sobie zaszkodzić.

 • Z Kopciuszka w księżniczkę!

  Jak przeciwdziałać przemocy wobec seniorów? Jak żyć w zgodzie ze sobą i budować dobre relacje? To kluczowe zagadnienia, nad którymi pracowali uczestnicy i uczestniczki spotkania międzypokoleniowego.

 • Aktywne wakacje z FAO

  Choć wakacje w pełni - w Fundacji praca wre! Aktywizujemy!

 • Słowa, które mają znaczenie!

  Spotkanie międzypokoleniowe w ramach inicjatywy pt. "Spotkanie ze słowem".

Ikona do góry