Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wolontariusze promują wśród młodzieży zdrowy styl życia

Dotyczy projektu: Wolontariat - lubię to!.

Cieszymy się bardzo, że wolontariusze FAO wspierają młodzież przekazując Jej wiedzę i umiejętności z ważnych aspektów życia.

Tym razem w ramach spotkania międzypokoleniowego seniorzy dzielili się z młodymi mieszkańcami Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej wiedzą na tamat zdrowego stylu życia

Przypomnieli również młodzieży podstawowe zasady w tym temacie:

1. Zdrowy styl życia,to przede wszystkim częste spożywanie warzyw i owoców.Kluczową rolę w zdrowym stylu życia pełni dobrze dobrana dieta,bogata w warzywa,owoce,pełnoziarniste produkty zbożowe,zdrowe tłuszcze i białko.

2.Ograniczamy spożycie cukru , soli oraz napojów gazowanych.

3.Picie dużej ilości soków z owoców i warzyw najlepiej robionych samodzielnie w domu.

4.Utrzymanie naszej sylwetki przez aktywość fiizyczną.Dbajmy i pamiętajmy o tym aby dużo ćwiczyć,uprawiać biegi,grać w piłkę ręczną i nożną,jeździć na rowerze oraz dużo spacerować

5. Zdrowy styl że,to również dbanie o higienę. Codziennie przez 2-3minuty, dwa razy dziennie myjemy zęby. Regularnie bierzemy prysznic lub kąpiel. Zmieniamy codziennie bieliznę. Regularnie wymieniamy pościel. Używamy tylko swoich osobistych przedmiotów,takich. jak:ręczniki,grzebienie,szczoteczki do zębów,kosmetyki. Codziennie wietrzymy pomieszczenia,w których przebywamy.

Takie wskazówki seniorzy przekazali młodzieży a później wspólnie wykonywali i spożyli koktajle i soki, wykorzystując do ich wykonania między innymi miętę, którą razem z młodzieżą posadzili podczas poprzedniej inicjatywy.

Dziękujemy aktywnym Wolontariuszom i Pani Dyrektor Placówki za bardzo przyjazną współpracę i już niedługo czakają nas kolejne działania na rzecz młodego pokolenia.

Inicjatywa zrealizowana była w ramach projektu "Wolontariat - lubię to!" sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Porgramu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 - 2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry