Skip to content Jump to the menu

Razem mieszkamy - wspólnie działamy

Implementation period:

W projekcie Nauczysz się narzędzi, sposobów i metod pracy lidera w środowisku lokalnym z naciskiem na uczenie się poprzez dialog oraz w oparciu o metody Komunikacji bez Przemocy.

Doświadczysz w praktyce jak zastosować wiedze i zdobyte umiejętności m.in. poprzez realizację inicjatyw w swoim środowisku.

Poznasz nowych ludzi, którzy jak Ty nie są bierni.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby od 16 r.ż, które mają doświadczenie w działalności społecznej i obywatelskiej w swoich środowiskach z powiatu lubelskiego, biłgorajskiego, zamojskiego, w tym także osoby pochodzenia ukraińskiego.

Zainteresowanych udziałem w Projekcie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Formularz należy złożyć osobiście w Biurze przy ul. Projektowej 1 w Lublinie lub przesłać na adres pocztowy: Fundacja Aktywności Obywatelskiej, ul. Projektowa 1, 20-209 Lublin lub (skan) e-mail: fundacja@fao.org.pl lub fax 81 532 25 52.

Rekrutacja trwa do końca stycznia 2023. r

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Więcej o Programie: www.aktywniobywatele-regionalny.org.pl

 1. Plik tekstowy formularz_zgloszenia_dorosly.doc doc , 193,50 kB
 2. Plik tekstowy formularz_zgloszenia_niepelnoletni.doc doc , 194,50 kB
 3. Plik PDF regulamin_udzialu_w_projekcie_razem_mieszkamy.pdf pdf , 211,47 kB

Latest news about this project

 • Przy wielkanocnym stole!

  Dnia 4 kwietnia 2024 roku w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju odbyło się spotkanie integracyjne pod nazwą "Przy wielkanocnym stole". W wydarzeniu wzięli udział podopieczni PCK oraz uchodźcy z Ukrainy.

 • Konferencja na zakończenie projektu "Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy"

  Kończymy realizację projektu "Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy" ale nie kończymy zawiązanych więzi, kontaktów, współpracy, dalszych pomysłów. To wszystko trwa i będzie trwać, co cieszy nasz cały zespół FAO. Dziękujemy wam liderki i liderzy oraz wolontariusze i wolontariuszki za włożony czas, zaangażowanie, pasje do działania, ogromne serducho i wrażliwość na drugiego człowieka. Dziękujemy :)

 • Międzypokoleniowe warsztaty

  Dwuetapowa inicjatywa może świetnie przyczynić się do zaangażowania społeczności w duże akcje m.in. charytatywne.

 • Czy poprzez zabawę możemy uczyć ?

  Zabawa to bardzo dobry sposób na mówienie o rzeczach ważnych jak np. kwestie równości, szacunku i uznania dla innych. Takie poczucie humoru i pewność siebie, dzięki której potrafią zrobić coś ważnego mogą zrobić Ci, którzy dobrze się czuja zarówno w swoim towarzystwie jak i w szkole. Lider projektu w Zamościu wyszedł z taką inicjatywą, która łączy humor i zabawę z rzeczami ważnymi, a inicjatywa dotyczyła równości kobiet i mężczyzn, uczenia wzajemnego dialogu i szacunku właśnie w takiej zabawowej formie :) Inicjatywa odbyła się dzięki współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Zamościu

 • Wiece Partycypacji w "Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy" za nami

  Zbliżamy się do końca projektu "Razem Mieszkamy - Wspólnie działamy", zbieramy efekty pracy w terenie :) Odbyły się wiece partycypacji w Biłgoraju, Lublinie i Zamościu a przed nami galowe wydarzenie jakim będzie konferencja podsumowująca cały projekt, na którą już zapraszamy.

 • Coraz bliżej siebie - międzypokoleniowa integracja polsko - ukraińska

  Cykl międzynarodowych i międzypokoleniowych spotkań spowodował zbliżenie Polek i Ukrainek.

 • Empatia nie zna granic

  Liderki oraz młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie przygotowała inicjatywę, w której młodzież na warsztatach własnoręcznie przygotowała piękne kwiaty i dekoracje dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej, następnie odbyło się spotkanie w DPS. To był wzruszający moment, kiedy dwie różne generacje spotkały się w duchu współpracy i empatii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za to piękne połączenie pokoleń!

 • Spotkanie z psychologiem.

  "Wspólnie mieszkamy - wspólnie działamy" to Spotkanie odbyło się 6 marca 2024 roku gdzie tematem przewodnim było hasło : ,,Sposoby radzenia sobie ze stresem".

 • Młodzi z pomysłem!

  Młodzież doskonale wie, że wspólnie może bardzo dużo. Warto rozmawiać i działać razem, żeby marzenia stały się rzeczywistością. A zatem do dzieła!

 • Dzień Międzynarodowy: Budujemy Mosty Otwartości i Pomocy

  Dzięki współpracy liderek młodzieżowych i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie została zorganizowana inicjatywa pt. Dzień Międzynarodowy. Promowaliśmy otwartość na różnorodność kulturową, szacunek dla pochodzenia etnicznego, ucząc szacunku i tolerancji tak aby tworzyć bardziej wspierający świat dla wszystkich. Dzień Międzynarodowy to nie tylko święto różnorodności, lecz także okazja do świadomego zaangażowania !

See all Ikona klawisza w prawo

Ikona wstecz Go back to projects

Ikona do góry