Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Aktualności projektu

 • Jesteśmy Wspólnotą

  Maszerują strzelcy, maszerują, Karabiny błyszczą, szary strój, A przed nimi drzewce salutują, Bo za naszą Polskę idą w bój! Ta polska pieśń wojskowa powstała w środowisku Legionów Polskich podczas I Wojny Światowej. Do dzisiaj śpiewana jest przez tych, którzy chcą upamiętnić Dzień Niepodległości. Tak było i w Lublinie, podczas wspaniałej i wzruszającej inicjatywy senioralnej „Patrioci” realizowanej w ramach projektu „Kierunek Włączenie”.

 • Kosmicznie zakręceni :)

  Poznawanie siebie, swoich potrzeb, różnic pozwala ludziom lepiej się poznać, zrozumieć, nawiązać relację. Szczególnie jeśli dotyczy to osób i grup, które bywają dla „ogółu”, niewidoczne. Takie grupy to np. osoby niepełnosprawne, osoby starsze.

 • Integracja przez kulturę

  Udział w kulturze to ważne doświadczenie niezależnie od wieku i stanu zdrowia, pochodzenia itp. Poza wymiarem korzyści indywidualnych, które przekładają się na zdobycie wiedzy, nowe doświadczenia, przeżycia ważny jest aspekt grupowy. Przeżywanie kultury w grupie daje wspólne poczucie uczestnictwa, przynależności. Właśnie z takich pobudek grupa seniorek z liderką Krystyną Strzelecką postanowiła przygotować inicjatywę, której celem będzie integracja przez kulturę.

 • Integracja międzypokoleniowa na warsztatach rękodzieła

  Kolejna inicjatywa międzypokoleniowa grupy seniorek-uczestniczek projektu za nami.

 • Na spotkanie z drugim człowiekiem!

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób starszych dnia 24 września br. w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Lublinie zostało zorganizowane spotkanie międzypokoleniowe. Uczestniczyli w nim starsi i młodsi. Celem było poznanie się oraz integracja, a także zdobycie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa seniorek i seniorów.

 • Międzypokoleniowa integracja polsko-ukraińska

  Co jest w życiu najważniejsze? Relacje! Co można zrobić najlepszego dla innych? Dać im swój czas.

 • Wakacje z inicjatywą

  Minęły wakacje, czas nie tylko wypoczynku, ale i pracy nad inicjatywami. Seniorzy - liderzy połączyli przyjemne i twórcze spędzanie czasu z poważnymi zagadnieniami.

 • Działkowe integracje międzypokoleniowe!

  To, że nie jesteśmy w stanie funkcjonować w oderwaniu od przyrody to jest fakt. Codziennie korzystamy z darów natury, odpoczywamy w jej przestrzeni i korzystamy z niej pełnymi garściami. Natura, działka, ogrody to też wspaniała przestrzeń do budowania relacji międzypokoleniowych.

 • Z ziołami za pan brat!

  Zioła są z ludźmi od wieków, natura i przyroda wspomaga nasze zdrowie, jest na wyciągnięcie ręki. Zanim jednak rękę po zioła wyciągniemy, warto zapoznać się z ich właściwościami. Wszak łatwo można sobie zaszkodzić.

 • Z Kopciuszka w księżniczkę!

  Jak przeciwdziałać przemocy wobec seniorów? Jak żyć w zgodzie ze sobą i budować dobre relacje? To kluczowe zagadnienia, nad którymi pracowali uczestnicy i uczestniczki spotkania międzypokoleniowego.

Ikona do góry