Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Dotyczy projektu: W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin.

W dzisiejszych czasach, wielu mężczyzn ma trudności z pogodzeniem obowiązków zawodowych z obowiązkami domowymi. Często brakuje im czasu dla dzieci i żony, ponieważ muszą poświęcić go na pracę, aby utrzymać rodzinę. Taki brak czasu może prowadzić do osłabienia relacji, braku bliskości z dziećmi oraz do kryzysu w małżeństwie.

Jednak nie musi. Ważne jest, aby rodzina na co dzień doceniała i wspierała mężczyznę w jego roli jako głowy rodziny, i aby pomagała mu w pogodzeniu obowiązków zawodowych z rodzinnymi. To pozwoli mężczyźnie czuć się docenionym i zmotywuje go do dalszego działania na rzecz rodziny.

Kluczowe jest w tym zaangażowanie ojca w życie rodziny. Tworzenie przez ojców głębokich relacji z dzieckiem możliwe jest tylko wtedy, kiedy ojciec daje dziecku czas. Czas spędzony z dzieckiem daje szansę na wzajemne poznanie się i budowanie kontaktu. Ojciec jest dziecku tak samo potrzebny jak matka i jest tak samo kompetentny, by się nim zajmować. Ważne aby oboje rodzice o to zadbali i tak podzielili swoje obowiązki, aby widzieć wzajemne potrzeby.

Choć stworzenie rodziny opartej na partnerstwie nie jest łatwe, to może to być dla ojca fundament budowania bliskiej, opartej na zaufaniu relacji z dzieckiem i wiary w siebie jako ojca.

Projekt „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry