Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Międzypokoleniowa integracja polsko-ukraińska

Dotyczy projektu: Kierunek Włączenie - Seniorki i Seniorzy są wśród nas.

Wojna na Ukrainie trwa już ponad pół roku i uchodźczynie mieszkające w naszym kraju są w coraz gorszej kondycji psychicznej - tęsknią za swoją ojczyzną, zwłaszcza za mężami, którzy zostali na froncie i walczą o wolność.

Co możemy dla Nich zrobić? Jak polepszyć ich trudne życie na obczyźnie?

Spędzić z nimi czas, przy okazji robiąc wspólnie coś pożytecznego.

Jedna z grup inicjatywnych naszego projektu, zorganizowała w Domu, w którym przebywa setka Ukraińców i Ukrainek, robótki ręczne, których efektem są maty dla zwierząt. Maty pojadą do schronisk na Ukrainę, razem z rysunkami dla wojska, które w tym czasie rysowały dzieci ukraińskie.

Wspólnie spędzony czas polskich seniorek z ukraińskimi uchodźczyniami, zaowocował pięknymi uśmiechami na twarzach osób, o których pan Adam - prowadzący Dom dla Ukraińców, powiedział, że pierwszy raz od wielu miesięcy, widzi je takie radosne.

To na pewno nie ostatnie działanie naszej Fundacji na rzecz Ukraińców i Ukrainek, którzy znaleźli schronienie w Lublinie i najbliższej okolicy. Dostaliśmy bowiem ogromną dawkę motywacji do podjęcia działań na rzecz budowania polsko- ukraińskiej współpracy międzypokoleniowej.

Niech każdy czytający ten post pomyśli i może podpowie: co możemy zrobić dla naszych Gości w tym ciężkim wojennym czasie?

#AktywniObywateleGranty

Projekt „Kierunek Włączenie – Seniorki i Seniorzy są wśród nas” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry