Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Razem Jesteśmy Wspólnotą

Dotyczy projektu: Razem mieszkamy - wspólnie działamy.

W dniu 19 października w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kosmonautów w Lublinie odbyła się wyjątkowa inicjatywa pod hasłem "Razem Jesteśmy Wspólnotą". Wydarzenie to stanowiło znakomitą okazję do integracji różnych grup. Inicjatywa rozpoczęła się od cyklu warsztatów integracyjnych, które miały na celu budowanie mostów między pokoleniami oraz zrozumienie różnorodności potrzeb i możliwości. Warsztaty te pozwoliły uczestnikom zyskać nowe umiejętności, a przede wszystkim poznać się nawzajem w przyjaznym i akceptującym środowisku. Kulminacją tej niezwykłej inicjatywy była integracyjna dyskoteka, która odbyła się 19 października. Podczas tej niezapomnianej imprezy wszyscy uczestnicy mieli okazję wspólnie bawić się na parkiecie. Niepełnosprawni, seniorzy i młodzież razem cieszyli się chwilami zabawy, tworząc wyjątkową atmosferę pełną pozytywnej energii.

Jednak inicjatywa "Razem Jesteśmy Wspólnotą" to nie tylko zabawa, to także czas na rozmowy, dzielenie się doświadczeniami i wzajemne wsparcie. Po intensywnym tańcu i śpiewie wszyscy uczestnicy mogli usiąść przy kawie i herbacie, by kontynuować budowanie relacji i pogłębiać swoje zrozumienie dla siebie nawzajem. To, co sprawiło, że to wydarzenie było tak wyjątkowe, to fakt, że nie zważając na różnice wiekowe czy niepełnosprawność, wszyscy uczestnicy czuli się włączeni i docenieni. To dowód, że wspólnota może przewyższać wszelkie bariery i ograniczenia.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach Projektu „Razem mieszkamy – wspólnie działamy!” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry