Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Seniorzy i FAO - nadal razem

Dotyczy projektu: Grant instytucjonalny.

15 maja cały zespół FAO spotkał się razem z zaprzyjaźnionymi seniorami, aby uroczyście podsumować to, co dzieje się w naszym Grancie Instytucjonalnym.

Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzają nas osoby starsze biorące udział od lat w naszych projektach. Dlatego chcemy wychodzić wciąż z nowymi propozycjami dającymi im możliwość aktywności, podniesienia wiedzy i zaangażowania społecznego. Z drugiej strony cieszymy się, gdy osoby starsze do nas wracają i same pytają o kolejne działania. Grant daje im zarówno szkolenia, możliwość realizacji własnych inicjatyw oraz podzielenia się wiedzą, ale też własną werwą życiową i pozytywną energią z osobami mniej samodzielnymi i zagrożonymi wykluczeniem. Uczestnicy zajęć są chętni i gotowi podejmować się pomocy, a ilość zadań wydaje się tylko wzmacniać ich energię i mobilizować.

Wydarzenie nie polegało wyłącznie na przekazaniu suchych informacji. Z okazji 18 rocznicy istnienia FAO nadaliśmy mu świąteczną, uroczystą formę. Był to czas, by sobie nawzajem podziękować za lata wspólnej pracy, zacieśnić więzi przyjaźni, wymienić uwagi na temat bieżących i dalszych działań. Dlatego wspólne pokrojenie tortu nabrało symbolicznego znaczenia: wszyscy pracujemy, aby powstał i rósł i razem się nim sprawiedliwie dzielimy.

Oby Grant przyczynił się do dalszego rozwoju FAO, nadał jeszcze większego rozmachu naszym działaniom i pogłębiał integrację środowiska seniorów skupionych wokół nas.

Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry