Przeskocz do treści Przeskocz do menu

To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota i srebra. Mahatma Gandhi

Dotyczy projektu: Osobom starszym – wsparcie i szacunek.

Temat zdrowia i szczęścia człowieka wzajemnie się przenikają i przeplatają. Jednak nie samo zdrowie psychiczne, czy samo zdrowie fizyczne gwarantuje szczęście. Wszystko razem wzięte tj. zdrowa ciało, psychika oraz duch daje ludziom to upragnione szczęście, a co zatem idzie poczucie bezpieczeństwa.

O tym właśnie była inicjatywa, która odbyła się pod przewodnictwem liderki Lucyny Grabowskiej. W dn. 06.12.2022 odbyła się inicjatywa w formie prelekcji i warsztatów z Panią dr.Emilią Sykut – Domańską (ekspertką ds.żywienia i dietetyki). W części wykładowej były prezentowane zagadnienia dot. naszego zdrowia, ujęte w holistycznym podejściu do człowieka. Pani prelegentka pokazywała całość tych czynników wpływających na życie człowieka. W części praktycznej odbyła się dyskusja dot. tego jakie konkretnie działania należy podjąć, abyśmy się cieszyli bezpiecznym zdrowiem, pogodą ducha, poczuciem przynależności i więzi z innymi ludźmi, tak abyśmy byli twórcami naszej codzienności a zarazem kreatorami własnego życia.

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek”, który jest dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry