Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Uczymy się od siebie nawzajem: Wolontariat międzypokoleniowy jako most do wspólnoty.

Dotyczy projektu: Razem mieszkamy - wspólnie działamy.

Wolontariat międzypokoleniowy nie tylko wspiera osoby potrzebujące, ale również umożliwia seniorom dzielenie się swoim bogatym doświadczeniem życiowym z młodszym pokoleniem. Dzięki tej wymianie obie strony zyskują - młodsi uczą się cennych życiowych lekcji, a seniorzy odczuwają satysfakcję ze wspierania i przekazywania swojej mądrości.

Wolontariat międzypokoleniowy to nie tylko inwestycja w dobro wspólne, ale również inwestycja w przyszłość, w której każde pokolenie ma szansę przekazać coś cennego następnemu. W świecie, który coraz szybciej się rozwija, taka wymiana doświadczeń i wzajemna pomoc stają się nieocenione bo możemy lepiej rozumieć siebie, swoje potrzeby.

Dlatego warto inspirować się przykładem tych, którzy już podjęli wyzwanie budowania mostów międzypokoleniowych. Wspólnie możemy tworzyć społeczność, w której każdy ma miejsce i szansę wniesienia czegoś wyjątkowego. Wolontariat to nie tylko czynienie dobra, to również proces wzajemnego uczenia się i rozwijania się jako społeczeństwo. ????????

Inicjatywa została sfinansowana w ramach Projektu „Razem mieszkamy – wspólnie działamy!” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry