Przeskocz do treści Przeskocz do menu

W zdrowym ciele zdrowy duch….

Dotyczy projektu: Osobom starszym - bezpieczeństwo i szacunek.

Przy czym najwięcej zagrożeń sami seniorzy sobie mogą dostarczyć poprzez brak aktywności fizycznej, społecznej, złe odżywianie, nadużywanie leków, niećwiczenie umysłu. To są główne zagrożenia dla zdrowego ciała i ducha. Innymi słowy bezpieczeństwo zdrowotne oznacza poczucie dobrostanu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego oraz pełnię zdolności do utrzymania prawidłowych relacji z innymi ludźmi w środowisku rodzinnym, społecznym itp. Utrzymanie równowagi pomiędzy tymi aspektami życia jest bardzo ważne. Jednocześnie wciąż osoby starsze nie mają świadomości jakie mechanizmy mają wpływ na nasze bezpieczeństwo zdrowotne i jaką rolę sami seniorzy pełnią w tym procesie. O tych zagadnieniach i na te wątpliwości padały odpowiedzi podczas inicjatywy, która odbyła się 27 października w Miejskiej Bibliotece Publiczne w Lublinie, przy Lwowskiej 6. Panie prelegentki-pielęgniarki udzieliły wiele cennych informacji oraz porad seniorom np. aspekcie bezpiecznego przyjmowania leków, suplementów łączenia ich ze sobą ale także generalnie dot. zdrowego stylu życia, aktywności.

Po części wykładowej, odbył się pomiar ciśnienia, cukru, natlenienia organizmu z którego skorzystali prawie wszyscy uczestnicy. Jak można było usłyszeć głosy uczestniczek, takie spotkania są bardzo ważne, służą zdobywaniu ważnych informacji i edukowaniu się, ale także wymianie doświadczeń.

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek”, który jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Ikona wstecz Wróć do aktualności

Ikona do góry