Skip to content Jump to the menu

Bezpieczeństwo i prawa osób niepełnosprawnych

Project: Razem mieszkamy - wspólnie działamy.

W czwartek 28.09.2023 w Biłgoraju odbyło się spotkanie z leśnikiem w ramach inicjatywy "Razem mieszkamy - wspólnie działamy". To element projektu realizowanego przez Fundację Aktywności Obywatelskiej. Inicjatywa dotyczyła kwestii bezpieczeństwa w lesie i życiu codziennym oraz praw osób niepełnosprawnych.W spotkaniu wzięło udział około dwudziestu osób z terenu gminy Biłgoraj.

Celem inicjatywy było zwiększenie świadomości osób niepełnosprawnych w społeczności lokalnej na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się w lesie, m.in. takich jak nierówny teren, martwe lub obumierające drzewa, trwające prace leśne, polowania, dzikie zwierzęta nieprzyzwyczajone do obecności człowieka, a także niekorzystne warunki pogodowe. Poruszony był także temat praw osób niepełnosprawnych, m.in. prawo do pracy czy prawo do edukacji czy rehabilitacji.

Organizatorzy przygotowali także poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Projekt „Razem mieszkamy – wspólnie działamy!” finansowany jest przez Islandię Liechtenstein I Norwegię z Funduszy EOG I Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

#AktywniObywateleGranty

 

 

Ikona wstecz Back to news

Ikona do góry