Skip to content Jump to the menu

Ściągnijmy seniorów na stadion!

Project: Osobom starszym - bezpieczeństwo i szacunek.

Liderem patrolu obywatelskiego jest Stanisław Komorski, który opowiada o samej idei wydarzenia: „Przyświecała nam idea odtworzenia drogi seniorów w drodze na mecz piłkarski. Chcemy zachęcić seniorów do brania udziału w imprezach sportowych wtedy, kiedy będą czuli się bezpiecznie. Cała przyjemność bycia na imprezie sportowej to przeżycie tej atmosfery, kibicowania, zdenerwowania, okrzyków zadowolenia i niezadowolenia… ”

To, co zostało zauważone, to brak ławek do odpoczynku przy Stadionie Arena, brak koszy na śmieci w okolicy Stadionu, brak wydzielonego na stadionie sektora dla seniorów – kibiców. Te wszystkie trudności zostaną zgłoszone do odpowiednich władz, aby sytuacja poprawiła się.

- Celem spaceru jest przede wszystkim zdiagnozowanie takich przestrzeni w okolicy stadionu Arena, które wymagają poprawy, udoskonalenia, czy zmiany – podkreśla Monika Dominik, moderatorka spaceru, realizowanego w ramach projektu pt.: „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek” realizowanego przez Fundację Aktywności Obywatelskiej.

W efekcie powstała mapa z zaznaczeniem miejsc nieprzyjaznych i niebezpiecznych osobom starszym w danym terenie z rekomendacją do ich udoskonalenia bądź poprawy. Rekomendacje w postaci spisanej trafiają do odpowiednich władz.

Spacer odbył się w ramach projektu „Osobom starszym – bezpieczeństwo i szacunek”, który jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

https://radio.lublin.pl/2022/10/piekne-zycie-180/?fbclid=IwAR1eg97XvAheiiThOf3vHQJhCJ3jEGnDEdEMk4OIFX5QG42IEafwZIWO_WI

Ikona wstecz Back to news

Ikona do góry