Перейти до вмісту Перейдіть до меню

Mikołaj między pokoleniami

Застосовується до проекту: Znaczyć więcej - Młodzież siłą organizacji!.

Warsztaty miały charakter kreatywny i edukacyjny – uczestnicy mieli okazję wymieniać się pomysłami na temat dekoracji świątecznych, tworzyć własnoręczne ozdoby bożonarodzeniowe oraz dzielić się swoimi tradycjami i pomysłami na święta. Organizatorzy zadbali o atmosferę, która sprzyjała integracji i współpracy między młodszymi i starszymi uczestnikami.

Budowanie więzi

Celem warsztatów "Mikołaj między pokoleniami" było nie tylko rozwijanie kreatywności, ale także integracja społeczna osób w różnym wieku. W dobie coraz większej izolacji międzypokoleniowej, takie inicjatywy mają na celu zbliżenie młodszych i starszych członków społeczności, co może wnieść korzyści zarówno w kontekście osobistym, jak i społecznym.

Spotkanie w Parczewie stało się idealną okazją do wspólnego spędzania czasu, nawiązywania nowych znajomości i wymiany doświadczeń. Dzieci i młodzież mogły nauczyć się od starszych uczestników tradycyjnych technik rękodzielniczych, takich jak robienie ozdób choinkowych z naturalnych materiałów, a osoby starsze zyskały możliwość spędzenia czasu w miłym towarzystwie młodszych osób, które przybliżyły im współczesne tendencje w tworzeniu dekoracji świątecznych.

Warsztaty "Mikołaj między pokoleniami" stanowią doskonały przykład na to, jak ważne jest angażowanie się w projekty międzypokoleniowe, które łączą tradycję z nowoczesnością. Takie wydarzenia pomagają budować mosty między pokoleniami, co jest kluczowe w przeciwdziałaniu problemom związanym z samotnością starszych osób i brakiem zrozumienia wśród młodszych pokoleń.

Wspólne tworzenie dekoracji świątecznych to tylko jedna z wielu form integracji, którą można zastosować w międzypokoleniowych warsztatach. Dzięki takim inicjatywom możliwe staje się nie tylko wzmocnienie więzi międzyludzkich, ale także promowanie wartości współpracy, wzajemnego szacunku i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Wydarzenie zorganizowane przez liderkę młodzieżową Annę Nagadowską, to wyjątkowa inicjatywa, która połączyła kreatywność z integracją międzypokoleniową. Wydarzenie to stanowi doskonały przykład na to, jak inicjatywy oparte na wspólnej twórczości mogą przyczynić się do budowania silnych więzi społecznych i wspierać integrację w społeczności lokalnej.

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #FunduszMłodzieżowy, Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego.

Ikona wstecz Повернутися до новин

Ikona do góry