Перейти до вмісту Перейдіть до меню

Liderka łączy narodowości

Застосовується до проекту: Razem mieszkamy - wspólnie działamy!.

Skąd przyszła decyzja, żeby wziąć udział w projekcie?

Udział w projekcie zaproponował mi kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju. Ponadto realizacja własnych nicjatyw nie jest obcą dla mnie ideą, ponieważ będąc jeszcze czynnym zawodowo nauczycielem kształcenia zintegrowanego organizowałam cykliczne warsztaty plastyczne dla moich koleżanek w szkole. Efektem warsztatów były wykonywane kartki świąteczne, wysyłane do instytucji, urzędów i społeczności lokalnej.

- Który element projektu był najważniejszy i dlaczego?

Wszystkie elementy projektu były dla mnie ważne, ale najważniejsze to warsztaty i własna inicjatywa.

- Jakie wnioski nasunęły się Pani po realizacji inicjatywy?

Jeżeli chcemy osiągnąć wymierne efekty realizując własną inicjatywę, należy włożyć wiele wysiłku: poprzez zaplanowanie ciekawego wydarzenia, dobór odpowiednich osób na wolontariuszy, zakup materiałów. A sukcesem będzie stworzenie odpowiedniej twórczej atmosfery łączącej pokolenia i narodowości.

- Co nowego wniósł udział w projekcie? Jak wpłynie na Pani dalszą działalność?

Udział w projekcie pozwolił mi poznać nowe osoby w różnym przekroju wiekowym. Miałam okazję podczas warsztatów podzielić się własnymi doświadczeniami i jednocześnie poznać nowe kierunki działalności społecznej. Od ponad dwudziestu lat jestem skoncentrowana na działaniach PCK w Biłgoraju.

- Proszę pokrótce streścić swoją inicjatywę. Co dało największą satysfakcję? Z czego może Pani być dumna?

Moja inicjatywa przybrała formę warsztatów plastycznych, którym nadałam tytuł ,,Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem…”. Warsztaty składały się z dwóch części, w pierwszej uczestnicy wykonywali niekonwencjonalnymi technikami plastycznymi kartki bożonarodzeniowe dla podopiecznych OR PCK w Biłgoraju. Piękne choinki z materiału przyrodniczego powstawały w drugiej części inicjatywy. Stroiki ozdobią stół wigilijny społeczności polskiej i ukraińskiej. Jestem dumna, że uczestnicy warsztatów (seniorzy, młodzież, pracownicy PCK, Ukraińcy) stworzyli serdeczną, pełną życzliwości atmosferę i wykazali zaangażowanie wykonując prace plastyczne.

- Jak zachęciłaby Pani członków społeczności do działalności na rzecz dobra wspólnego?

Własny przykład jest najlepszą zachętą do działania na rzecz drugiego człowieka i społeczności lokalnej.

Dziekuję za podzielenie się z nami wiedzą o ważnych działaniach, potrzebnych dla wspólnego porozumienia ponad granicami.

Projekt „Razem mieszkamy – wspólnie działamy!” finansowany jest przez Islandię Liechtenstein I Norwegię z Funduszy EOG I Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

Ikona wstecz Повернутися до новин

Ikona do góry