Перейти до вмісту Перейдіть до меню

Na spotkanie z drugim człowiekiem!

Застосовується до проекту: Kierunek Włączenie - Seniorki i Seniorzy są wśród nas.

- Pandemia zamknęła nas w domach, a my chcemy pokazać, że jesteśmy i mamy coś do powiedzenia. Uświadomić innym, że mamy marzenia i możemy doświadczać kultury oraz spotykać się z innymi – podkreśla Janina Kaźmierczak, współodpowiedzialna za inicjatywę pn.: „Integracja międzypokoleniowa”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób starszych dnia 24 września br. w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Lublinie zostało zorganizowane spotkanie międzypokoleniowe. Uczestniczyli w nim starsi i młodsi. Celem było poznanie się oraz integracja, a także zdobycie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa seniorek i seniorów.

Spotkanie otworzyła dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Lublinie, Katarzyna Wawszczak:

- Seniorzy oraz dzieci i młodzież to grupy, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii. Cieszymy się, że teraz mogą się spotykać i wspólnie spędzać czas.

Uczestnicy i uczestniczki spotkania dowiedzieli/ły się również jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Tajniki w tym zakresie zdradzał aspirant sztabowy Artur Tomaszewski.

- Zależało nam na tym, aby seniorzy dowiedzieli się jak być bezpiecznym i nie dać się oszukać na tzw. wnuczka oraz jak bezpiecznie korzystać z Internetu - podsumowuje Joanna Annusewicz, współodpowiedzialna za organizację. I dodaje:

- Zwróciliśmy również uwagę na temat przemocy wobec osób starszych w rodzinie.

Spotkanie uświetnił występ Zespołu Ludowego Sławiniacy. Zostały zaprezentowane najbardziej znane pieśni ludowe i biesiadne. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, który był okazją do wspólnej rozmowy i dzielenia się wrażeniami.

- To nie koniec naszych działań. Przed nami jeszcze wyjście na Stare Miasto i zwiedzanie Lubelskiej Trasy Podziemnej – mówi z uśmiechem Anna Kwiatkowska, współorganizatorka inicjatywy. I Dodaje:

- Koniec inicjatywy to nie koniec naszej aktywności. Chcemy integrować osoby starsze i włączać w działania społeczności lokalnej.

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

Ikona wstecz Повернутися до новин

Ikona do góry