Перейти до вмісту Перейдіть до меню

Aktualności:

 • Różni ludzie, różne potrzeby

  Każdy człowiek jest jednostką niepowtarzalną, posiadającą swoje własne cechy, doświadczenia i potrzeby. Wielość różnic w naszej społeczeństwie sprawia, że każdy z nas ma unikalne potrzeby, które wpływają na nasze codzienne życie i decyzje. Różnorodność jest nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości i wartością, którą powinniśmy doceniać i szanować.

 • Dobro zawsze wraca!

  Blisko sześćdziesiąt osób – członków rodzin oraz seniorek i seniorów z Lublina zgromadziło się na Gali Rodzin realizowanej przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w ramach projektu „W rodzinie siła! Wsparcie aktywności lubelskich rodzin”.

 • Seniorzy i FAO - nadal razem

  15 maja cały zespół FAO spotkał się razem z zaprzyjaźnionymi seniorami, aby uroczyście podsumować to, co dzieje się w naszym Grancie Instytucjonalnym.

 • Wiece partycypacji - budowanie zaangażowania społecznego i współpracy

  W ramach projektu "Razem mieszkamy - wspólnie działamy!" odbyły się w ostatnich tygodniach trzy wiece partycypacji w trzech różnych miejscach: w Biłgoraju, Zamościu i Lublinie. Miały one na celu stworzenie okazji do wzajemnego poznania się liderów – uczestników projektu oraz ich pomocników, którzy wspólnie z nimi będą niebawem realizować inicjatywy obywatelskie w trzech powiatach województwa lubelskiego.

 • Zaproszenie na wiec i konferencję prasową

  Przed nami wiec partycypacji w Lublinie - serdecznie zapraszamy media

 • Wspieram bo potrafię, o roli rodziny w działaniach pomocowych na rzecz osób starszych.

  Wspieranie innych w aktywności na rzecz osób potrzebujących, zwłaszcza starszych, jest jednym z ważnych aspektów życia społecznego. Starzenie się społeczeństwa oraz rosnące zapotrzebowanie na opiekę i wsparcie dla osób starszych, wskazują na potrzebę zaangażowania się w takie działania. Współczesne wyzwania społeczne wymagają od nas większej empatii i gotowości do niesienia pomocy.

 • Jak zaplanować majówkę z rodziną?

  Majówka to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazd z rodziną, aby spędzić czas wolny poza domem. Jednakże, planowanie takiego wyjazdu może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też w tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak skutecznie zaplanować majówkę z rodziną.

 • Dziecko w sieci

  Obecnie dzieci coraz wcześniej zaczynają korzystać z nowych technologii i Internetu. Dostęp do informacji, rozrywki i kontaktu z rówieśnikami z całego świata może być niesamowicie wartościowy, ale może też stanowić zagrożenie dla ich bezpieczeństwa i zdrowia psychicznego.

 • Lider rodzi się w rodzinie! O postawach aktywności i braniu spraw w swoje ręce.

  Lider to osoba, która potrafi inspirować, motywować i prowadzić innych do celu. Ale czy lider rodzi się zawsze poza rodziną, czy może być to proces wychowania i kształtowania postaw już w domu? Okazuje się, że wiele z tych cech można rozwijać i pielęgnować już od najmłodszych lat, a kluczową rolę w tym procesie odgrywa rodzina.

 • Jak komunikować się bez przemocy

  Komunikacja jest kluczowym elementem każdego związku, w tym także w rodzinie. Niestety, często zdarza się, że w trakcie rozmów pojawiają się agresywne słowa lub zachowania, co prowadzi do eskalacji konfliktów. Dlatego warto nauczyć się, jak komunikować się bez przemocy, zwłaszcza w relacjach rodzinnych.

Ikona do góry